Ucieczka bazantów

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Ucieczka bazantów

Postprzez mark » Piątek, 05 Listopad 2010 22:38

Silny wiatr, otwarcie dzwi i rano brak 3 bazantów. Kogut łowny [jedyny w mojej hodowli, przypadek] plus kogut i kura kałkaz. Kałkaz kogut dał się złapać reszta jak na razie bez szans.
Mam pytanie czy mieliście straty w podobny sposób?[ ucieczka] :(
mark
 
Posty: 55
Rejestracja: Niedziela, 28 Czerwiec 2009 11:31
Miejscowość: lubelskie

Re: Ucieczka bazantów

Postprzez Woliera » Poniedziałek, 08 Listopad 2010 12:36

Ucieczka bażantów to norma:) przynajmniej u mnie. Już nie pamiętam ile razy zapomniałem furtkę zamknąć. Ale u mnie zazwyczaj wszystkie bażanty udaj się złapać. Mam taką pułapkę na lisy którą zastawiam tez na bażanty. U mnie o tyle jest dobrze ze bażanty są nauczone i nie odchodzą daleko.
Woliera
 
Posty: 17
Rejestracja: Piątek, 15 Październik 2010 13:42

Re: Ucieczka bazantów

Postprzez mark » Poniedziałek, 08 Listopad 2010 22:07

Wróciły do mnie też. Jeden nawet sam wszedł do garażu [padał deszcz]. :)
Niestety jeden nie przeżył, po gwałtownym szarpaniu 3 minuty po już nie żył. Sekcja i skrzep krwi w środku jak również w sercu. [zawał czy co?] :cry:
mark
 
Posty: 55
Rejestracja: Niedziela, 28 Czerwiec 2009 11:31
Miejscowość: lubelskie

Re: Ucieczka bazantów

Postprzez marcinc86 » Środa, 10 Listopad 2010 17:52

Ja w wielkanoc bedac u dziadkow alapalem bsamca bazanta zlocistego. Pewnie komus uciekl hehe. i tak zaczela sie moja hodowla
marcinc86
 
Posty: 22
Rejestracja: Poniedziałek, 05 Kwiecień 2010 12:19
Miejscowość: Częstochowa

Re: Ucieczka bazantów

Postprzez Bodzio » Czwartek, 18 Listopad 2010 22:09

Fakt jak to jest bażant złoty to raczej w naturalnych warunkach w łowisku się nie uchował :)
Bodzio
 
Posty: 131
Rejestracja: Czwartek, 02 Listopad 2006 16:47


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany