Uporczywy szkodnik

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Uporczywy szkodnik

Postprzez baranek124 » Środa, 09 Luty 2011 23:31

Witam wszystkich wie może ktoś jak złapać lisa który na okres zimowy<cieczka>zasiedlił mój stóg i doszczętnie porozwalał bele słomy mam ochotę się z nim za to policzyć bo jest ich w naszym kole łowieckim zbyt dużo co źle wpływa na pogłowie kuropatwy w łowisku.Proszę o jakieś skuteczne sposoby :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
baranek124
 
Posty: 73
Rejestracja: Niedziela, 17 Styczeń 2010 20:57
Miejscowość: stara jastrząbka

Re: Uporczywy szkodnik

Postprzez zigi69 » Czwartek, 10 Luty 2011 0:32

Zgłoś to do koła łowieckiego które jest na Twoim terenie oni się tym zajmą przynajmniej u mojego sąsiada tak było, teraz od czasu do czasu sami zaglądają i sprawdzając czy jakiś mykita nowy się do stogu nie wprowadził.
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: Uporczywy szkodnik

Postprzez baranek124 » Czwartek, 10 Luty 2011 19:23

Już go nie ma jak na razie się wyprowadził bo dziś psy nic nie wyczuły
baranek124
 
Posty: 73
Rejestracja: Niedziela, 17 Styczeń 2010 20:57
Miejscowość: stara jastrząbka

Re: Uporczywy szkodnik

Postprzez 007 » Czwartek, 17 Luty 2011 18:44

żywołapki można bardzo łatwo zrobić samemu.
Image
mecanizm blokujący klapy
Image
cęść mechanizmu spustowego zamoeszczona na środku sznurka przywiązanego do klap
Image
tzw język część spustu
Image
środek
Image
na języku jest wcięcie,ząbek
Image
przynęta zamocowana na sznurku sznurek jednym końcem jest przywiązany do gwożdzia w ściance a drugim do języka
Image
zawiasy są z gwożdzi przebite przez deskę boczną i wbite w deski klapy
Image
zawiasy są oczywiscie z obu stron
Image
spust w człości u góry kolek taki plaskimoże być wbity kawałek blaszki tylko ma za dużo niewystawać. mawystawać tak3 4 5 mm
Image
w środku tszeba tak dogrzć aby sznurek był napięty
Image
nastawiona.podpowiedż żeby sznurek był napięty najławiej zrobić tak. do sznurka w czsie budowy przywiązać język tylko dłuuuuuuuugi i bez nacięcia przełożyć przez dziurę w ścience naciągnąć i zaznaczyć przy samej ściancegdzie ma być nacięcie.a cha i dziura powinna być tak najlepiej 5 6 7 max 8cm nad podłogą zależy też od wielkości jak czegoś nie napisałem i nierozumiecie to pytać
to batdzo prosta pułapka zrobilem taką sam wwieku 12lat .życzę powodrzenia i sory za ewętualne byki a jak ktoś chce jajko zamontować to przebić drutem tytoniowym 1,5 mm bo i tak musi być nie szczelne żeby kuna poczuła. powoddzemia
oczywiście dużo tszeba dograć metodą prub i błędów np czułość, ile razy kot mi mięcho wpieprzył

ten wyżej to stary petent wsiowy którego mnie dziadek nauczył, a to niżej to hamerykancki:)

a oto i pułapka jest jaka jest ale jest(wykonanie kiepskie bo i materiał kiepski do tego miałem zły dzień i parę gwoździ źle wbiłem)
Image
pułapka nastawiona
Image
to widok z tyłu
Image
to zakończenie kijka pionowego podpierającego kijek poziomy
Image
to prowadnica dla deski zamykającej
Image
tył pułapki ja zrobiłem otwierany żeby się łatwiej zakładało przynętę
Image
tył otwarty i przynęta założona
Image
to część spustu która zahacza o górną deskę
Image
a tak to z góry wygląda
Image
jeszcze raz środek i przynęta
Image
spust po raz kolejny.
mam nadzieję że jest to zrozumiałe .Muszę się pochwalić że już jeden kot został nią z chwytany.
007
 
Posty: 3
Rejestracja: Czwartek, 17 Luty 2011 18:37

Re: Uporczywy szkodnik

Postprzez baranek124 » Piątek, 18 Luty 2011 16:41

007 no niezły arykuł na pewno się przyda nie jednemu jazrobiłem taką jak ty tą drugą tylko że z innym mechanizmem spustowym :D :D :D
baranek124
 
Posty: 73
Rejestracja: Niedziela, 17 Styczeń 2010 20:57
Miejscowość: stara jastrząbka

Re: Uporczywy szkodnik

Postprzez 007 » Piątek, 18 Luty 2011 18:24

mam nadzieję ze się przyda napisałem to i wkleiłem na kilku jeszcze innych forach bo niektórych po prostu albo nie stać na fabryczną albo sądzą że nie warto wydawać kasy na gotowca jak można to samemu zrobić .w tą wyżej złapałem przed chwilą kota i czekam co się w drugą złapie :)
ps.czy mógłbyś wstawić zdjęcia swojej pułapki ?????????????????
007
 
Posty: 3
Rejestracja: Czwartek, 17 Luty 2011 18:37

Re: Uporczywy szkodnik

Postprzez Karolina » Sobota, 19 Luty 2011 23:04

007 kawał dobrego wypracowania na temat budowy klatek, najważniesze że działa. Chętnie zobaczyla bym zdjęcie liska w tej pułpace. Jak byś miał to zamieść na forum. Ja niestety nie mam tyle samozaparcia i zakupiłam pułpakę gotową ze sklepu. Dobrze działa 2 lisy złapane i przynajmniej kilkanaście dzikich kotów. Te koty to też tylko problem bo wywieźć ich nie można bo a nóż yłby to kot sąsiada.
Karolina
 
Posty: 52
Rejestracja: Poniedziałek, 12 Luty 2007 18:40
Miejscowość: Koszalin

Re: Uporczywy szkodnik

Postprzez 007 » Niedziela, 20 Luty 2011 11:21

no ostatnio liska nie widuję ale za to zauważyłem ślady prawdopodobnie kuny bo są trochę większe od kocich a na razie łapią się tylko koty :(
007
 
Posty: 3
Rejestracja: Czwartek, 17 Luty 2011 18:37


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany