Proszę o pomoc w rozpoznaniu tej choroby u pawi!

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Proszę o pomoc w rozpoznaniu tej choroby u pawi!

Postprzez nieznany znajomy » Wtorek, 25 Styczeń 2011 20:50

Witam, bardzo proszę o pomoc osoby, które miały już styczność z tą chorobą. A więc moje pawie padły na nierozpoznawalną przezemnie chorobę. Objawami tej choroby były:zmiana zabarwienia piór na szyji z zielonego na czerwony kolor, były słabe, troszeczkę im oczy ropiały , nie miały w ogóle chęci jeść. Proszę o rozpatrzenie mojej sytuacji i udzieleniu kilku porad.
nieznany znajomy
 
Posty: 2
Rejestracja: Wtorek, 25 Styczeń 2011 20:29

Re: Proszę o pomoc w rozpoznaniu tej choroby u pawi!

Postprzez młody » Środa, 26 Styczeń 2011 10:07

Moi zdaniem ten objaw ze zmianami w upierzeniu to tylko objaw ogólnego osłabienia organizmu. Pytanie numer jeden to czy badałeś pawie w kierunku zyngamozy , czhodzi konkretnie o robaki układu oddechowego, które zasiedlają się w tchawicy i początkowo własnie obajwia się ropiejącymi oczami, trudnym odechem. Jak już namnożą się syngamozy to tak osłabiają organizm że pawie atakowane są przez każdą inna chorobę.

Objaw w postaci braku apetytu towazyszy praktycznie każdej chorobie, tak więc tutaj się za wiele nie odczyta.

To co jeszcze u mnie nader często atakowało pawie to mykoplazmoza, na która jestem już przygotowany i podając szybko lek nie mam z tą chorobą problemów. Aczkolwiek lek musze podawac z 2 razy do roku.
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany