agresywne zachowanie koguta - pawia indyjskiego

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

agresywne zachowanie koguta - pawia indyjskiego

Postprzez costek » Poniedziałek, 26 Maj 2008 19:11

Od trzech lat zajmuję się amatorską hodowlą pawi. Posiadam jedną parę. Przez okres 2 lat parka chodziła po całym podwórku. Jednak od roku kogut postanowił wprowadzić swoje rządy. Najpierw przeganiał kury, potem psa, na końcu rozprawił się z moimi latoroślami. Kiedy terrorysta próbował mnie zaskoczyć wybudowałem woliere i tam umieściłem drania . Cwaniak jest piękny, a przez niego kurka musi znosić niedogodności więźnia. Jeśli ktoś zna sposób na przytęperowanie terrorysty proszę o wypowiedz w powyższej sprawie. Chciałbym je wypuścić, jednakże na leśniczówce prowadzę gospodarstwo agroturystyczne i niechciałbym narażać gości na stres. Pozdrawiam. Costek.
costek
 
Posty: 4
Rejestracja: Niedziela, 25 Maj 2008 21:48
Miejscowość: gospodarstwo agroturystyczne Łasiczyn

Postprzez xwiatr » Wtorek, 27 Maj 2008 18:31

Witam,

To jest częste zachowanie w okresie godów. Kogut szuka we wszystkim konkurenta aby się z nim rozprawić i przypodobać samicy. Ta co prawda nie ma dużego wyboru, ale na pewno nie ma nic na przeciw, aby zostać pokrytą przez takiego adoratora.
Nie ma raczej rady na takiego "jurnego" koguta. Po okresie godowym mu minie. Ja pawie też mam teraz zamknięte, bo samica mi uciekała z podwórka w poszukiwaniu miejsca na gniazdo. 2 jajka to mi sąsiad znalazł u sianie w stodole :)
xwiatr
 
Posty: 152
Rejestracja: Sobota, 12 Sierpień 2006 0:49

Postprzez costek » Poniedziałek, 02 Czerwiec 2008 12:44

Dzięki za odpowiedz. Moj terrorysta nie rozróżnia czasu lęgowego od czasu po lęgach. Skubaniec niegrzeczny jest przez cały rok kalendarzowy. :wink:
costek
 
Posty: 4
Rejestracja: Niedziela, 25 Maj 2008 21:48
Miejscowość: gospodarstwo agroturystyczne Łasiczyn

Postprzez Bodzio » Sobota, 07 Czerwiec 2008 14:01

Szczerze mówiąc to ja mam łagodnego pawia, ale nistety na 6 zniesionych jaj przez kure tylko jedno było zaplodnione.

A jak tam sprawia się paw nie ma problemów z lęgami - może poprostu coś za coś
Bodzio
 
Posty: 131
Rejestracja: Czwartek, 02 Listopad 2006 16:47

Postprzez costek » Środa, 11 Czerwiec 2008 10:30

Pawiczka zniosła 3 jajka. Jest to jej pierwszy wylęg. Obecnie jajka wyłożyłem do inkubatora. Poczekamy zobaczymy. Pozdrawiam. Costek. :lol:
costek
 
Posty: 4
Rejestracja: Niedziela, 25 Maj 2008 21:48
Miejscowość: gospodarstwo agroturystyczne Łasiczyn


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany