problem z kluciem

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

problem z kluciem

Postprzez michał » Środa, 14 Maj 2008 13:36

problem z kluciem----- w poniedziałek wykluło mi sie 8 piskląt wczoraj już ich było wieciej i było pare jajek naklutych dzis zajrzełem rano a w tych które były naklute były juz martwe piskleta . czy jak sie zaczynają kluc to im pomoc .

bardzo duzo jaj mi sie nie kluje jescze czy one są puste czy zostawic je w inkubatorze ? jak długo sie mogą kluc
michał
 
Posty: 61
Rejestracja: Niedziela, 02 Grudzień 2007 21:23
Miejscowość: końskie

Postprzez nowincjusz » Środa, 14 Maj 2008 17:28

Na twoim miejscu zostawiłbym te jajka jeszcze jeden dzień do pewności, ale wątpię żeby Ci się jeszcze coś wykluło. Okres klucia w dużym stopniu zależy od tego jaj długo przechowywałeś jaja przed włożenie ich do inkubatora. A co do tych piskląt, które wyłącznie nadziały skorupkę to przyczyn może być wile
od złego doboru par lęgowych (kazirodztwo), poprzez złą inkubację. Jednego można być pewnym, że były to osobniki słabe, a co do tego czy należy im pomagać to osobiście uważam, że nie ponieważ stanowi to naturalną selekcje, dzięki czemu pozyskujemy zdrowe i silne bażanty. Choć przy cenniejszuch gatunkach bażantów można to zrozumieć.
nowincjusz
 
Posty: 2
Rejestracja: Piątek, 11 Kwiecień 2008 21:09

Postprzez akcent » Środa, 14 Maj 2008 20:19

Ja osobiście gdy samo nie da rady nadłupię troszkę skorupkę lub nadetnę błonkę ponieważ szkoda mi aby takie piękności się marnowały.

Jajka zostaw na kilka dni jeszcze. Mi jeszcze klują się zdrowe bazanty a jest 3-4 dni po terminie :P co prawda te jajka leżały bardzo długo w magazynie (inkubator był w drodze) 8)
[URL=http://forum.bazanty.pl/viewtopic.php?p=2352#2352]Potrzebujesz inkubatora?
Zajmujemy się produkcją ptasich inkubatorów za niskie ceny!! SPRAWDŹ
[/URL]
akcent
 
Posty: 76
Rejestracja: Piątek, 11 Kwiecień 2008 11:35

Postprzez michał » Środa, 14 Maj 2008 21:06

ja jaja przechowywałem przez 8 dni i numerowałem sobie je i kluja mi sie te pierwsze .
michał
 
Posty: 61
Rejestracja: Niedziela, 02 Grudzień 2007 21:23
Miejscowość: końskie


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany