Zaytani

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

Zaytani

Postprzez andrzej-1948 » Piątek, 05 Październik 2007 10:54

Jaki sterownik do inkubatora i gdzie można go kupić
Zeby był dobry
Pozdrawiam
andrzej-1948
 
Posty: 150
Rejestracja: Wtorek, 04 Wrzesień 2007 19:49

Postprzez dabek » Piątek, 05 Październik 2007 12:20

WITAM!
Polecam Ci kontakt z kolegą STUDENTTOMEK on powinien Ci pomuc w twoim pytaniu
pozdrawiam!!!!!!!!
-------
dabek
 
Posty: 21
Rejestracja: Wtorek, 14 Sierpień 2007 21:12
Miejscowość: Okonek

Postprzez szmery » Piątek, 05 Październik 2007 13:56

ja w swoim inkubatorze zamontuje 2 termostaty... jeden ktury bedzie trzymal prawidłową temperature a 2 awaryjny w razie spalenia lub zablokowania sie pierwszego... bede je miał od pralki i lodówki ale w sklepie "zwierzoland" sa dobre sterowniki... tu masz i wcalecena nie jest wygórowana pozdrawiam :) a tu masz jak można zrobić tani własny inkubator.. wiadomo ze nie jest profesionalny i nie ma automatycznego obracania jajek ale widok klujących się młodych we własnym inkubatorze to jest to :P
szmery
 
Posty: 64
Rejestracja: Środa, 11 Kwiecień 2007 15:26
Miejscowość: KOWALE

Postprzez młody » Piątek, 05 Październik 2007 19:15

Trochę mam wątpliwości co do skuteczności tych termostatów, coś mi sie zdaje że aby termostat był wmiare pewny powinien mieć zakres regulacji w wąskim zakresie. Ja widziałem gdzieś regulator gdzie temperature można było regulować od 36do 40 stopni. Wydaje mi się że przy tm zakresie dokładność 0,1 stopnia to ściema. Aczkolwiek specjalistą nie jestem tak słyszałem od znajomego elektronika.

ALe życie pokaże jak Szmery dochowasz się pierwszych lęgów daj znać.
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie

Postprzez szmery » Sobota, 06 Październik 2007 7:42

ale na te lengi poczekamy do nowego sezonu :wink: wiadomo im dokładniejszy termostat tym lepszy... ale czy w naturze pod kwoką czy bażancicą jest stała temperatura i wilgotność?? :?: a małe się lęgną.... w pszyszłym sezonie dam fotki pisklaków... mam taką nadzieję... :)
szmery
 
Posty: 64
Rejestracja: Środa, 11 Kwiecień 2007 15:26
Miejscowość: KOWALE

Postprzez młody » Sobota, 06 Październik 2007 11:15

Tak spokojnie powinno sie wszystko udać , nie ma co przesadzać. Najważaniejsze jest to by był sprawny, i nie popsuł się w połowie inkubacji. Przed rozpoczeciem lęgów koniecznie dobrze przetestuj inkubator, poprosyu zrób próbne nałożenie.
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie

Postprzez szmery » Sobota, 06 Październik 2007 15:19

kolega "wydra" pisał na forum właśnie o takich "samorobkach"... o ile się nie myle to 2 czy 3 dni przed kluciem siadł termostat :? to był dopiero szok... tyle pracy z obracaniem, wietrzeniem jajek i pilnowaniem wszystkich urządzeń poszło na straty :(
szmery
 
Posty: 64
Rejestracja: Środa, 11 Kwiecień 2007 15:26
Miejscowość: KOWALE

Postprzez wydra » Poniedziałek, 08 Październik 2007 20:17

dokładnie lepiej się dobrze zabezpieczyć w razie oczywiście gdy ktoś nie może stale kontrolować stanu jajek w inkubatorze. Ja niestety przez pracę nie mogłem no i niestety.
Może zamiast 2 termostatów zastosować mniejsze żarówki. W przypadku wyłączenie się nie stanie się nic strasznego jak w przypadku przegrzania. Drugi termostat można by poświecić i zrobić sobie np. klujnik.
wydra
 
Posty: 23
Rejestracja: Niedziela, 25 Marzec 2007 10:19
Miejscowość: Turek

Postprzez szmery » Środa, 05 Marzec 2008 14:55

do tamtego co pisałem powyzej... tamte termostaty nie wykonały swojego zadania... temperatura wachała sie w granicach 35,5-40 to jest bardzo duzy rozrzut... teraz zamowilem termoztat RT2CI i mam nadzieje ze on spelni swoje zadanie.... heh :P
szmery
 
Posty: 64
Rejestracja: Środa, 11 Kwiecień 2007 15:26
Miejscowość: KOWALE


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany