Hodowla gołębi lotnych

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Hodowla gołębi lotnych

Postprzez Marian 1952 » Piątek, 14 Styczeń 2011 12:33

Witam wszystkich! Jestem od paru ładnych lat hodowcą gołębi. Mam gołębie pocztowe i pawiki. Chciałbym jednak zająć się teraz hodowlą raz lotnych, może Budapeszty czy Orliki. Proszę hodowców o jakieś rady, zdjęcia, czy powinienem dostosować jakoś inaczej gołębnik. Pozdrawiam.
Marian 1952
 
Posty: 2
Rejestracja: Piątek, 14 Styczeń 2011 12:27

Re: Hodowla gołębi lotnych

Postprzez Bodzio » Poniedziałek, 17 Styczeń 2011 23:28

Na początku nie ma co zmieniać gołebnika, pocztowe spokojnie dają sobie radę w każdych warunkach. Napewno gołebnik puki co się sprawdzi jak bedziesz chciał zmian, to najpierw popróbuj troche hodowli gołebi lotnych i potem dopiero modernizuj już z nabytym doświadczeniem.
Bodzio
 
Posty: 131
Rejestracja: Czwartek, 02 Listopad 2006 16:47

Re: Hodowla gołębi lotnych

Postprzez Marian 1952 » Środa, 19 Styczeń 2011 11:22

Racja, muszę najpierw zdobyć gołębie i trochę pokręcicć się w tym "interesie". A może ktoś z was hoduje gołębie, opowiedzcie jak to u was wygląda, ile macie. Wydaje mi się, że gołebie choć piękne ptaki zostały trochę zapomniane.
Marian 1952
 
Posty: 2
Rejestracja: Piątek, 14 Styczeń 2011 12:27

Re: Hodowla gołębi lotnych

Postprzez adamb » Niedziela, 06 Luty 2011 18:39

Witam ja hoduję gołębie od ładnych paru lat. Jak chcesz hodować gołębie lotne to musisz poświęcić im troszeczkę czasu, przede wszystkim musisz je trenować co oznacza tak jak z pocztowymi je pędzić co naj miej dwa razy dziennie. Budapeszty są łatwe w hodowli bardzo dobrze zajmują się młodymi więc nie będziesz miał problemu z dohowaniem się młodych. Jak masz jakieś pytania to pisz na moje gg 9196491.Hoduje różne gołębie lotne. Mój lot liczy ok. 200 szt.
adamb
 
Posty: 30
Rejestracja: Niedziela, 21 Czerwiec 2009 12:36
Miejscowość: Wołomin


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany