Co jeszcze

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Co jeszcze

Postprzez marcinc86 » Czwartek, 21 Październik 2010 23:30

Mam takie pytanie do doswiadczonych hodowcow.

Posiadam bazanta zlocistego(oczywiscie chce dokupic mu dwie samice). Takze bede mial 3 sztuki. Woliera ma 5x6m i wysokosc od 2m do 2,7. Woliera jest dosc schowana i w cichym miejscu, a do srodka nie dostanie sie nawet wrobel ani zaden gryzon(no moze mala myszka). Oczywiscie pasadzilem kilka krzaczkow, jest z dwoch stron oslonieta budynkami.

1. I teraz tak mam takie pytanie: Co oprucz tych bazantow moge tam hodowac????(cos w granicach rozsadku to znaczy nie za drogie i w miare mozliwosci nie za trudne w utrzymaniu).

2. Myslalem wpuscic tam pare pawikow. I mysle nad jakimis malymi przepiorkami i kaczkami mandarynkami.
marcinc86
 
Posty: 22
Rejestracja: Poniedziałek, 05 Kwiecień 2010 12:19
Miejscowość: Częstochowa

Re: Co jeszcze

Postprzez Woliera » Niedziela, 24 Październik 2010 6:21

Ja też przymierzam się do hodowli, narazie dużo czytam i dowiaduje się z różnych źródeł. 30metrów kwadratowych woliery to spokojnie mozna hodować więcej gatunków, ale ja na twoim miejscu na początek zajął bym się jednym gatunkiem. Jak Ci dobrze pójdzie to za jakiś czas możesz dodać drugi gatunek. Ja bym stawiał na przepiórki jako 2 gatunek, są spokojne i nie bedą wchodziły w konflikt z bażantami.
Woliera
 
Posty: 17
Rejestracja: Piątek, 15 Październik 2010 13:42

Re: Co jeszcze

Postprzez andrzej-1948 » Niedziela, 24 Październik 2010 18:20

Bażantów nie trzyma się z kaczkami
andrzej-1948
 
Posty: 150
Rejestracja: Wtorek, 04 Wrzesień 2007 19:49

Re: Co jeszcze

Postprzez mark » Sobota, 30 Październik 2010 19:34

Możesz mi kolego wyjaśnić dlaczego nie można trzymać kaczek z bażantami?
Bo u mnie właśnie tak jest.
mark
 
Posty: 55
Rejestracja: Niedziela, 28 Czerwiec 2009 11:31
Miejscowość: lubelskie

Re: Co jeszcze

Postprzez Fabianoyamaha199 » Sobota, 16 Kwiecień 2011 9:49

Wydaje mi się że nie raczej kacze z bażantami lepiej nie trzymać nie przepadają za sobą. Mogą być przepiórki, inny gatunek bażanta np. Diamentowy czy Bananowy Woliera mógłbyś wrzucic zdj.

Pozdrawiam Fabian :wink:
Fabianoyamaha199
 
Posty: 10
Rejestracja: Czwartek, 14 Kwiecień 2011 8:42


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany