Budowa Woliery

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Budowa Woliery

Postprzez rafalek7455 » Poniedziałek, 02 Sierpień 2010 17:50

Witam
Jestem zainteresowany kupnem i hodowla bazantwow .
Woliera bedzie miala 4x5x200cm
Mam kilka pytan ;
->Ile moge trzymac kogucikow i kurek w tych warunkach ?
->Z czego najlepiej zbudowac wolierę ?
->Co podawać bazantom do jedzenia ?
->Co powinno znajdować sie w wolierze ?
->Ile razy w roku dochodzi do wyklucia z jednej kury ..Jak uchować (od jajka do młodego ) - nie mam inkubatora .Co podawac młodym ?
->Gdzie najlepiej kupic Bazanty ?
->Jaka jest srednia cena :
Bażanta Bananowego ?
Bażanta Królewskiego ?
Bażanta Diamentowego ?
-> Posiadam ogrod , jakies 700 m2 , czy moge puszczac bazanty ?
-> Ile srednio metrow kwadratowych odpowiada na jednego osobnika ?
-> Co ile trzeba sprzatac w wolierze ?
-> Czy są jakies pytania o ktore warto zapytac sprzedawce ?
Bardzo Was Prosze o odpowiedz na moje ... Pytania . Bede wdzieczny .
Pozdrawiam ;) :D
rafalek7455
 
Posty: 2
Rejestracja: Poniedziałek, 02 Sierpień 2010 17:33
Miejscowość: Warszawa

Postprzez maciejelo » Poniedziałek, 02 Sierpień 2010 18:41

Witaj

"->Ile moge trzymac kogucikow i kurek w tych warunkach ? "
Czytałem kiedyś że 1 kogut+2 kury potrzebują 8m kwadratowych.
Możesz wolierę podzielić na parę części żeby nie dochodziło do walk kogutów oraz bażanty nie krzyżowały się gatunkowo.
"->Z czego najlepiej zbudowac wolierę ?"
Ja osobiście mam z płotków takich do budowania ogrodzeń 2 m wysokie wzmocnione drutem i dodatkowo pokryte siatką przeciw kretom która chroni bażanty przed np. wróblami i żeby młode mi nie pouciekały. Możesz też zrobić z siatki tylko koniecznie zrób fundament żeby ci się żaden lis nie dostał lub pies. Na górę dałem taką siatkę.
Wolierę jeszcze mam pokrytą plandeką co chroni je przed deszczem.
"->Co podawać bazantom do jedzenia ? "
Ja podaję paszę zboże jęczmień rzepak warzywa owoce i zielonkę.
Do wody podaję witaminy. Bardzo lubią mrówcze jaja oraz mrówki tylko pamiętaj nie bierz tych z lasu. Młodym bażantom gotowane pokrojone jajko z pokrzywką. Jak mają biegunkę kawę zbożową.
"->Co powinno znajdować sie w wolierze ?"
Mam budki lęgowe nie siedzą w nich ale czasem jak jest jest wietrznie to się schowają tam, oraz liczę że będą tam znosiły jajka:D Dużo gałęzi ponieważ one na tym śpią, mam krzaki porzeczek i malin liście zjadają oraz owoce i kępy trawy takiej na pół metra wysokiej.
"->Ile razy w roku dochodzi do wyklucia z jednej kury ..Jak uchować (od jajka do młodego ) - nie mam inkubatora .Co podawac młodym ?"
Bażanty niosą sezonowo wiosną żeby samica usiadła musi mieć do tego odpowiednie warunki jeżeli nie masz inkubatora to podsadzić jajka możesz pod kurę liliputkę jeżeli będziesz miał możliwość. Zrób sobie inkubator jest to bardzo prosta rzecz ja wydałem na swój ok. 150zł:)
Włożyłem wczoraj jajka przepiórcze ponieważ kwoka zeszła z jaj i z 3 jajek 2 się wykluły jedno jest na dzióbane:).
"->Gdzie najlepiej kupic Bazanty"
Masz tutaj na forum dział "Ogłoszenia Hodowców" lub możesz kupić na allegro.
"->Jaka jest srednia cena :
Bażanta Bananowego ?
Bażanta Królewskiego ?
Bażanta Diamentowego ?"

Popatrz sobie na allegro
"-> Posiadam ogrod , jakies 700 m2 , czy moge puszczac bazanty ?"
Jeżeli nie będziesz ich płoszył to może nie uciekną możesz też podciąć im skrzydła.
"-> Ile srednio metrow kwadratowych odpowiada na jednego osobnika ? "
Tak jak już pisałem kogut + 2 kury 8m kwadratowych
"-> Co ile trzeba sprzatac w wolierze ? "
Ja co jakiś czas sprzątam budki mniej więcej raz na miesiąc a gdy widzę jakieś śmieci w wolierze to sprzątam na bieżąco.
"-> Czy są jakies pytania o ktore warto zapytac sprzedawce ? "
W jakim wieku są ptaki czy są w dobrej kondycji czym je karmił czy chorowały itp. Czy są czysto rasowe. Jeżeli masz jakieś pytanie to spytaj się hodowcy to nic nie kosztuję. Ja często się pytam dlaczego sprzedaję ptaki.
To już wszystko myślę że trochę pomogłem jeżeli jest coś nie tak proszę mię poprawić. Jutro może wstawię foty mojej woliery. I pamiętaj rób ją solidnie i dobrze ją zabezpiecz przed drapieżnikami.
Pozdrawiam
maciejelo
 
Posty: 69
Rejestracja: Sobota, 09 Maj 2009 19:55

Postprzez rafalek7455 » Poniedziałek, 02 Sierpień 2010 19:27

No był bym wdzieczny za kilka zdjec . Bardzo dziekuje za podpowiedzi .
Pozdrawiam
rafalek7455
 
Posty: 2
Rejestracja: Poniedziałek, 02 Sierpień 2010 17:33
Miejscowość: Warszawa


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany