Znalazłem młodego bażanta POMOCY

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

Znalazłem młodego bażanta POMOCY

Postprzez BARt » Czwartek, 16 Wrzesień 2010 9:18

Witam wszystkich! dzisiaj rano kot przyniósł do domu pisklę bażanta, na szczęście zdążyłem w pore zareagować i pisklakowi nic sie nie stało... pojechałem z nim od razu do weterynarza i ten stwierdził to samo; piskle jest całe... nie mam zielonego pojęcia o tych zwierzaczkach oraz hodowli. Jest to bardzo skomplikowane? bo nie chciałbym go skrzywdzić. dzisiaj po pracy pochodzę po łące z której najprawdopodobniej kotek przyniósł to piskle, może uda mi sie znaleźć matke, ale troche w to wątpie.. moje pytanie brzmi czy zupełny laik poradzi sobie z odchowaniem bażanta?
BARt
 
Posty: 1
Rejestracja: Czwartek, 16 Wrzesień 2010 9:09

Re: Znalazłem młodego bażanta POMOCY

Postprzez młody » Czwartek, 16 Wrzesień 2010 20:53

Tak poradzi sobie każdy ale jak co to dokup mu kilku przyjaciół. Bażanty powinno się odchowywać stadnie. Najlepiej w takich stadkach:
Załączniki
bazant_lowny_8_m.jpg
bazant_lowny_8_m.jpg (11.8 KiB) Obejrzany 5448 razy
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie

Re: Znalazłem młodego bażanta POMOCY

Postprzez marcinc86 » Czwartek, 21 Październik 2010 22:25

generalnie to tak
1. musisz mu dac jesc bo jesli jest mlody to koniecznie musisz go nakarmic(jak maly jest) ale sam powinien jesc tylko musi miec do tego spokojny kat
2.musisz mu zagwarantowac fajne miejsce gdzie bedzie mial spokoj, troche naturalnego srodowiska i jesli jest maly czy nawet bardzo maly to musi narazie miec suche miejsce i nie zbyt zimne
3. radze czytac to forum, tu pisze co nalezy dac mu jest i jakie warunki mu zagwarantowac

moze ktos kto sie lepiej zna ci poradzi ale te 3 punkty musisz zrealizowac chace go trzymac
marcinc86
 
Posty: 22
Rejestracja: Poniedziałek, 05 Kwiecień 2010 12:19
Miejscowość: Częstochowa


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany