Zimowla bazanta złocistego oraz diamentowego

Wszystko to co niezbędne jest do hodowli bażantów. Porady i sugestie na temat budowy wolier, pomiesczeń odchowalnikowych, itp. Pytania jak zrobić, jak zorganizować itp...

Zimowla bazanta złocistego oraz diamentowego

Postprzez teniatyska » Niedziela, 12 Październik 2008 8:24

mam wojlerę o wymiarach 2.5x2.0 oraz zewnętrzną budkę drewnianą z dużym nie zamykanym wejściem o wysokości1.2m kiedyś trzymałem tam bażanty łowne i spełniała ona zadanie chociaż nie chciały nocować w lecie,zimie w budce .Duże mrozy znosiły bardzo dobrze na dworze . Obecnie pierwszy raz posiadam parę bażanta złocistego i parędiamentowego oczywiście będą mieszkały osobno, ale nie wiem czy dobrze będą znosiły warunki jakie wyżej opisałem . Proszę o opinię i porady.
dadant1
teniatyska
 
Posty: 3
Rejestracja: Piątek, 10 Październik 2008 16:57
Miejscowość: Roztocze

Postprzez kogut » Poniedziałek, 13 Październik 2008 19:53

Bażanty złote jak i diamenty ale głównie bażanty złote będą chętniej korzystać z budki, i myśle że dobrze będą się czuły w tej wolierze.

No a co do bażantów łownych, to one z natury nie cisną się do żadnych budek ani tego typu konstrukcji, lepiej poprostu wrzucić im kupke gałęzi sosnowych.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Postprzez tragopan » Niedziela, 19 Październik 2008 13:13

teniatyska jak twoje bażanty nie będą miały przeciągów, i nie będa brodzić w śniegu lub wodzie to taka woliera będzie dobra dla nich.
tragopan
 
Posty: 44
Rejestracja: Piątek, 01 Grudzień 2006 15:44
Miejscowość: ALEKSANDRIA


Wróć do Urządzenia hodowlane

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany