Zasiedlanie

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Zasiedlanie

Postprzez mark » Piątek, 31 Grudzień 2010 18:04

Gdzie można sprawdzić miejsca zasiedlania bażantów. :?: Robią to koła łowieckie jak domyślam się. Podają to gdzieś do wiadomości czy raczej jest to bardziej tajemnica?
Ponieważ do mojej woliery przyszła kura [łowna] więc przyjąłem ją. :wink: A nic mi nie wiadomo by ktoś w mojej okolicy hodował bażanty.
mark
 
Posty: 55
Rejestracja: Niedziela, 28 Czerwiec 2009 11:31
Miejscowość: lubelskie

Re: Zasiedlanie

Postprzez kogut » Niedziela, 02 Styczeń 2011 18:05

Bażanty łowne żyją też na wolności samoistnie, czyli to że u Ciebie na polu są bazanty to nie znaczy że ktos je tam itrodukował. Jest zima to bazanty lgną do zabudowań i przyciąga je dostęp do pokarmu. Ale dowiedz się które koło łowieckie dzierżawi areały w poblizu i już będziesz wszystko wiedział.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Re: Zasiedlanie

Postprzez mark » Poniedziałek, 03 Styczeń 2011 21:24

Że bażanty żyją na wolności to wiem. Ale żaden bażant wychowany na wolności nie będzie tańczył wzdłuż woliery by wejść tam do bażantów. Robił to w jeden , drugi dzień, w końcu go wpuściłem i ma się dobrze. Niestety łownych hoduję, co prawda miałem 1 koguta ale dwa dni temu pofrunął na wolność. Czyli statystyka wyszła na zero.
mark
 
Posty: 55
Rejestracja: Niedziela, 28 Czerwiec 2009 11:31
Miejscowość: lubelskie

Re: Zasiedlanie

Postprzez Bodzio » Poniedziałek, 03 Styczeń 2011 22:48

Czyli pozostaje poprostu albo sprzedać tą kurkę albo dokupic jej towarzystwo. Znalezione nie kradzione:) Miałem taką sytuację kilkakrotnie, ale tez więcej mi uciękło niż ja "przygarnąłem".
Bodzio
 
Posty: 131
Rejestracja: Czwartek, 02 Listopad 2006 16:47

Re: Zasiedlanie

Postprzez Jajo15 » Wtorek, 04 Styczeń 2011 18:30

Mam pytanie czy bażąnty mogą mieć mało światła ? jesli bede im oswietlal jeszcze lampą i czy mogą być n abetonie ?prosze o szybką odpowiedź
Jajo15
 
Posty: 4
Rejestracja: Wtorek, 04 Styczeń 2011 18:22

Re: Zasiedlanie

Postprzez jozik59 » Sobota, 08 Styczeń 2011 14:37

Moga być na betonie jeśli masz dobrze ocieplonego woliera ....
A ze światłem to różnie bywa no mogą mieć mało światła....
jozik59
 
Posty: 49
Rejestracja: Czwartek, 30 Grudzień 2010 22:59

Re: Zasiedlanie

Postprzez Karolina » Sobota, 08 Styczeń 2011 22:56

Nie wiem co masz na myśli mówiąc doświetlanie, ale z tego co wim to takie sztuczne doświetlanie powoduje zachwianie orientacji bazantów. One po długości dnia oceniają czy jest wiosna czy lato czy zima. Jak tutaj się namiesza to moze być problem z prawidłowym niesienie, wysiadywaniem jaj itp.
Karolina
 
Posty: 52
Rejestracja: Poniedziałek, 12 Luty 2007 18:40
Miejscowość: Koszalin

Re: Zasiedlanie

Postprzez krzyho0661 » Poniedziałek, 10 Styczeń 2011 20:53

Witam. Mark a z jakiej jestes miejscowosci?
krzyho0661
 
Posty: 50
Rejestracja: Środa, 24 Luty 2010 15:15
Miejscowość: Lubelskie ok.Woli Uhruskiej


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany