Zapobieganie chorobom bażantów .

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

Zapobieganie chorobom bażantów .

Postprzez Rysio » Sobota, 24 Luty 2007 15:40

Ostatnio zauważyłem że jedna z kurek diamentowych ma objawy jakby kataru kicha raz na jakiś czas i potrząsa głową poza tym je i pije zachowuje się normalnie. Czy to początek jakiejś choroby (mykoplazma) czy wystarczy jej podac jakies lekarstwo albo jej przejdzie samo reszta kurek jest zdrowych ale boję się że mogą się tym zarazic proszę o radę :roll:
Rysio
 
Posty: 19
Rejestracja: Piątek, 09 Luty 2007 18:33
Miejscowość: Katowice-ochojec

Postprzez kogut » Sobota, 24 Luty 2007 21:37

Rzeczywiściwe jeżeli jest tak jak mówisz to jest to typowy objaw mykoplazmozy. Polecam artyukł:
http://www.bazanty.pl/hodowla_bazanta_choroby_bazantow_mykoplazmoza.php ze strony bażanty.pl
tam jest wszystko dokładnie wyjaśnione

raczej nie ma sensu oddzielać reszty stada bo prawdopodobnie są już nosicielami, nosicielstwo mykoplazmozy jest powszechne
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Postprzez Franek » Niedziela, 25 Luty 2007 9:26

miałem ten sam problem jesienią u pawicy, to była mykoplazma.
Franek
 
Posty: 20
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Październik 2006 15:17

mykoplazmoza

Postprzez młody » Niedziela, 25 Luty 2007 11:46

jak masz możliwość to lepiej oddziel tą chorą sztukę od reszty. Moze nie tyle chodzi o możliwość zarażenia mykoplazmozą.
Ale czy napewno na 1000% jesteś pewny że to ta choroba, takiej pewności nigdy nie ma.

Poza tym oddzielenie jaj od innych zapobiegnie ewentualnym atakom, wiesz słabsze osobniki są zawsze celem jakichś agresji, tak czy inaczej w osobnym pomieszceniu bedzie miała lebsze warunki dla kuracji.
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie

Postprzez Kurak » Piątek, 02 Marzec 2007 19:23

Przyczyn tego stanu moze być wiele, najprawdopodobniej powodem problemu jest mykoplazmoza, ale przyczyną moze być każde inne paskudztwo.

Pogoda jest taka że teraz bażantów czepia sie wszystko.
Jeżeli miałbym cokolwiek sugerować to odsadź ją do jakiegoś pomiesczenia najlepiej w szopce, tylko tak żeby miała światło i podaj np Enflocyny. Na początek bezpośrednio do dzioba, powinno pomóc.

Czy odrobaczasz bażanty? Bo moze to być też robaczyca, lub jeszce coś innego.
Kurak
 
Posty: 15
Rejestracja: Wtorek, 27 Luty 2007 12:14
Miejscowość: Ligota

Postprzez Rysio » Sobota, 03 Marzec 2007 12:33

Dzięki za pomoc bazant ma się coraz lepiej wczoraj zdezynfekowałem klatki i budki środkiem KANSAFEROL SUPER który działa zabijająco na wszystkie bakterie i wirusy wywołujące takie choroby jak :
-katar
-dyfteryt
-kokcydie
-tyfus
zwierzęta mogą pozostać w klatkach kiedy mam powtórzyć zabieg. Opryskiwałem roztworem 5% cantaferol +95% wody wystarcza na 40 metrów powierzchni ;-) dzisiaj podałem środek na rzęsistkowice wszystkim bażantom rozcięczony w wodzie uodparnia pozostałe bażanty przed zarażeniem :D
Rysio
 
Posty: 19
Rejestracja: Piątek, 09 Luty 2007 18:33
Miejscowość: Katowice-ochojec

rzęsistkowica

Postprzez młody » Sobota, 03 Marzec 2007 16:56

To stosunkowo rzadka choroba, tak własnie czytałem.
Jaki lek podajesz? Czy podajesz go z polecenia kolegi hodowcy czy weterynarza?

Nie to abym był wścipski ale dobrze wiedzieć na przyszłosć jak by coś.. :?
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie

Postprzez Rysio » Wtorek, 06 Marzec 2007 18:11

MŁODY.
Gdy mocno kichała podawałem jej ronidazol oprócz tego zdezynfekowałem im woliery (podałem we wcześniejszym poście czym) wszystkim bażantom w tym czasie podawałem czosnek w płynie w wodzie następnie dostały witaminy ale największy wpływ na zdrowie bażanta ma zmiana pogody na słoneczną i ciepłą. Ciągłe opady deszczu mają zły wpływ na kondycję ptaków :( [/u][/b]
Rysio
 
Posty: 19
Rejestracja: Piątek, 09 Luty 2007 18:33
Miejscowość: Katowice-ochojec


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany