Zadaszenie woliery

Wszystko to co niezbędne jest do hodowli bażantów. Porady i sugestie na temat budowy wolier, pomiesczeń odchowalnikowych, itp. Pytania jak zrobić, jak zorganizować itp...

Zadaszenie woliery

Postprzez didia12 » Poniedziałek, 26 Listopad 2012 10:47

Witam. Czy powinnam zastosować jakieś zadaszenie woliery, które będzie chroniło ptaki przed deszczem albo latem dawało trochę cienia? Na chwile obecną mam woliere połączoną z kurnikiem i chciałam wiedzieć czy warto budować jakieś dodatkową osłonę na deszcz na wolierze?
didia12
 
Posty: 54
Rejestracja: Środa, 17 Październik 2012 7:13

Re: Zadaszenie woliery

Postprzez garzew2 » Wtorek, 27 Listopad 2012 9:03

Skoro masz już kurnik to nie ma sensu budować kolejnego zadaszenia - w razie deszczu ptaki już mają gdzie się schronić. Na pokrycie wierzchnie woliery wystarczy, że zastosujesz zwykłą siatka polietylenowa na woliery oczko 8x8cm, która będzie zabezpieczać przed ucieczkami ptaków, które tam masz i przed drapieżnikami jak jastrzębie czy wrony.
garzew2
 
Posty: 105
Rejestracja: Środa, 12 Wrzesień 2012 12:42

Re: Zadaszenie woliery

Postprzez RADEK-ZAMOŚĆ » Wtorek, 27 Listopad 2012 19:41

nie ma takiej potrzeby u mnie nawet w deszcz wola spać na powietrzu niż w kurniku zawsze to naturalne warunki a na góre polecam troche mniejsze oczko naż 8 na8 zeby nie było problemu z z kunami i wróblami
RADEK-ZAMOŚĆ
 
Posty: 92
Rejestracja: Niedziela, 11 Marzec 2012 16:52

Re: Zadaszenie woliery

Postprzez Pio45 » Środa, 28 Listopad 2012 9:57

Mozesz tez jakies rośliny posadzic wiec w razie czego ptaki znajda cien czy dodatkowe schronienie i beda mialy bardziej naturalne warunki
Pio45
 
Posty: 205
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:57

Re: Zadaszenie woliery

Postprzez sputnik » Środa, 28 Listopad 2012 13:05

Dokładnie dobrze by było gdyby od jednej strony były osłonięte od wiatru.
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14


Wróć do Urządzenia hodowlane

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany