Za duże wachania temperatury......

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

Za duże wachania temperatury......

Postprzez Sylwek98 » Niedziela, 13 Styczeń 2013 20:33

Witam.. Zrobiłem ostatnio inkubator z lodówki steruje nim termoregulator rtc-2, użyłem grzałki spiralowej przeznaczonej specjalnie do inkubatorów. spirale włożyłem do glinianej obudowy przeznaczonej do piekarników, jednak gdy włożyłem jajka okazało się że wystepują strasznie duże wachania temperatury i potym jak sterownik wylaczy grzałke temperatura nadal rośnie nawet do 39 stopni niewiem co mogło by byc tego przyczyną jak by ktos mugłby mi odpisac w czym tkwi problem byłbym bardzo wdzięczny. Jajka włożyłem w sobote wieczorem czy może jeszcze coś z nich być?
Sylwek98
 
Posty: 4
Rejestracja: Sobota, 22 Grudzień 2012 10:58

Re: Za duże wachania temperatury......

Postprzez garzew2 » Poniedziałek, 14 Styczeń 2013 10:30

Wygląda jakby sterownik był źle zaprogramowany i zbyt późno wyłączał grzałkę podczas dochodzenia do optymalnej temperatury. Druga opcja to może też być uszkodzony lub niewłaściwie umieszczony w inkubatorze czujnik, który przekazuje do regulatora zaniżone wskazania o temperaturze w komorze, co może wywoływać zbyt długą pracę grzałki.
garzew2
 
Posty: 105
Rejestracja: Środa, 12 Wrzesień 2012 12:42

Re: Za duże wachania temperatury......

Postprzez Sylwek98 » Poniedziałek, 14 Styczeń 2013 18:15

Problem nie jest w tym że sterownik za pużno wyłancza grzałke tylko w tym Ze po wyłaczeniu przez sterownik grzałki temperatura na wyświetlaczu nadal rośnie do pewnego momentu. Mam jeszcze jedno pytanie gdzie najlepiej umieścic czujnik?
Sylwek98
 
Posty: 4
Rejestracja: Sobota, 22 Grudzień 2012 10:58

Re: Za duże wachania temperatury......

Postprzez sputnik » Wtorek, 15 Styczeń 2013 8:19

Najlepiej umieścić czujnik gdzieś przy jajach lub na ich wysokości, bo jeżeli będzie za blisko grzałki to będą problemy.
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: Za duże wachania temperatury......

Postprzez sputnik » Środa, 16 Styczeń 2013 9:25

Sylwek98 napisał(a):Problem nie jest w tym że sterownik za pużno wyłancza grzałke tylko w tym Ze po wyłaczeniu przez sterownik grzałki temperatura na wyświetlaczu nadal rośnie do pewnego momentu. Mam jeszcze jedno pytanie gdzie najlepiej umieścic czujnik?


Teraz mi to przyszło do głowy - a skalibrowałeś ten sterownik?
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: Za duże wachania temperatury......

Postprzez Sylwek98 » Sobota, 19 Styczeń 2013 19:28

sputnik napisał(a):
Sylwek98 napisał(a):Problem nie jest w tym że sterownik za pużno wyłancza grzałke tylko w tym Ze po wyłaczeniu przez sterownik grzałki temperatura na wyświetlaczu nadal rośnie do pewnego momentu. Mam jeszcze jedno pytanie gdzie najlepiej umieścic czujnik?


Teraz mi to przyszło do głowy - a skalibrowałeś ten sterownik?



No nie a w jaki sposób sie to robi?
Sylwek98
 
Posty: 4
Rejestracja: Sobota, 22 Grudzień 2012 10:58

Re: Za duże wachania temperatury......

Postprzez sputnik » Poniedziałek, 21 Styczeń 2013 8:52

Nie wiem jaki masz model, zwykle dokręcasz jakąś śrubkę...musisz wziąć termometr i patrzeć czy termostat dobrze wskazuje. Niestety nie jest to proste, ale da się zrobić.
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany