wysiadywanie jaj

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

wysiadywanie jaj

Postprzez karol » Środa, 03 Styczeń 2007 19:39

co mam zrobić jeżeli kurka zaczeła mi nieść jajka w połowie listopada i niechce ich wysiadywać? czy moge te jajka podłożyć pod kwoke?
karol
 
Posty: 16
Rejestracja: Wtorek, 02 Styczeń 2007 15:11
Miejscowość: Radlin

...

Postprzez Maciek » Środa, 03 Styczeń 2007 20:19

Witaj Karol!
Tematy związane z wysiadywaniem jaj przez kurki, czy ewentualnym podkładaniem jajek kwokom były już poruszane. Proponuje przejżeć pare tematów, a na pewno znajdziesz bardziej szczegółową odpowiedź od mojej ;)

Możesz podłożyć jajka pod kwokę czy do inkubatora w każdym okresie (tak jak u kur), co do tego, że kurka nie chce wysiadywać to można podjąć pewne czynności by ją do tego nakłonić ( które zostały chyba już gdzies opisane )ale odradzam to jeśli masz dostęp do kwoki (zaoszczędzisz czas).

Pozdrawiam i powodzenia życze :)
www.bazanty.pl - najlepsza strona poświęcona hodowli bażantów ;)
Maciek
 
Posty: 142
Rejestracja: Poniedziałek, 20 Listopad 2006 13:52
Miejscowość: Kamienna Góra

Bażant

Postprzez kogut » Czwartek, 04 Styczeń 2007 10:12

Szcerze mówiąc jestem zaskoczony, że o tej porze roku kurka czaczęła znosić jajka. Nie spotkałem się z czymś takim , to raczej jakiś fenomen.

Ale nie wiem jak hodowane są twoje bażanty, bo chyba jest to możliwe tylko w pomieszczeniu gdzie mają wmiare ciepło i więcej światła, bo czytałem, że jak sie chce przedłużyć nośność należy doświetlać pomiesczenia z bażantami. Zresztą podobnie jest ze zwykłymi kurami, jak chce sie żeby teraz dobrze znosiły jajka to też trzeba świecić światło wieczorami w kurnkiu.

Wracając do twoich bażantów, to pytanie jest takie czy jajka będą zapłodnione? Czy zauważyłeś by kogut krył kurki?

Co do zachęcania do wysiadywania jaj to mam same złe doświadczenia, próbowałem już takich metod , nakrywałem kurki koszykiem, w jednym przypadku kura zaczęła kwoczeć jednak trwało to 2 tyg. i wszystkie jajka się zepsuły.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Postprzez Wiciu » Piątek, 19 Styczeń 2007 15:36

Z tego co wiem, lepiej jajka wysiadują kury starsze, i to by sie nawet zgadzało z moim doświadczeniem bo raz tylko doczekałem się lęgu naturalnego w wolierze i była to własnie stara trzyletnia kura.
Wiciu
 
Posty: 11
Rejestracja: Poniedziałek, 25 Wrzesień 2006 20:14


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany