Wynalazek karmieniowy

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

Wynalazek karmieniowy

Postprzez Wiciu » Piątek, 09 Luty 2007 23:08

Musze się pochwalić, po żniwach zebrałem kilka worków odpadów z gryki i z przesiewania gorczycy. Na oko jest to mieszaniana plewów i ziaren różnych chwastów itp. Oczywiscie zbierałem te odpady z tego kosza gdzie najwiecej ziaren leciało. Reaz mam jedzenie dla bażantów jak znalaz. Początkowo myslałem ze nie będą chciały jesć ale teraz to własnie ten odpad stanowi ich główną dietę! Domieszkuje troche kukurydzy pszenicy i owsa bezłuskowego. Wyglada na to że bazanty jedzą chętnie i są zdrowe.
Wiciu
 
Posty: 11
Rejestracja: Poniedziałek, 25 Wrzesień 2006 20:14

Postprzez Bażancik1991 » Sobota, 10 Luty 2007 9:17

Gratuluje pomysłowości :P Osobiście nigdy nie wpadłbym na taki pomysł :P A czego dajesz im do jedzonka najwięcej ?
Łukasz
Bażancik1991
 
Posty: 20
Rejestracja: Niedziela, 27 Sierpień 2006 19:47
Miejscowość: Wrocław

Karma dla bazantów

Postprzez kogut » Sobota, 10 Luty 2007 10:37

Bażanty na wolności prawie tylko tym się żywią, nasiona chwastów, traw, troche zbóż, jakieś tam korzonki, czasem żołędź w całości. Tak wiec jeżeli masz okazje uzbierać darmowego pokarmu to dobra to rzecz. A jak jeszce bażanty to jedzą chętnie to tymabrdziej.

Też kiedyś coś takiego próbowałem , ale to co ja miałem z odsiewu to raczej odpady i mało nasion. Bardzo wilgotne i praktycznie nie dało sie tego przechowywać. Ale kiedys wziąłem worek pośladu po odwiewaniu gryki i to było bardzo dobre, moze mało w tym rzeczy wartosciowych ale bazanty miały zajecie z rozdrapywaniem:)
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Postprzez rapit » Sobota, 10 Luty 2007 13:48

jeżeli masz mozliwosć zgromadzenia takich odpadów, to uwazam że jest to super.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

Postprzez xwiatr » Piątek, 23 Luty 2007 19:51

Ja swoim daję też bulwy topinamburu, żeby oprócz rozdrapywania miały co rozdziobywać :-)
xwiatr
 
Posty: 152
Rejestracja: Sobota, 12 Sierpień 2006 0:49

Postprzez dabek » Środa, 26 Wrzesień 2007 19:27

Witam!
To o czym pisze Wiciu, to jak byłem mały moi rodzice te „odpady” podawali kura i perlicą jak pamiętam karma schodziła bardzo szybko ja teraz nie mam takich warunków aby podawać swoim ptakom taką karmę :( . I tak jak poprzednicy gratuluje świetnego pomysłu!!!
-------
dabek
 
Posty: 21
Rejestracja: Wtorek, 14 Sierpień 2007 21:12
Miejscowość: Okonek

Postprzez wydra » Czwartek, 27 Wrzesień 2007 7:46

Oczywiście jak koledzy uważam że to dobry pomysł. Ja nie mam takiej możliwości ale za to zbieram np. owoce dzikiej róży, jarzębiny. Nie wiem jak będzie z jarzębiną ale dziką róże podaję posiekaną młodym bażantom. Z tego co się orientuję zawiera ona kilka witamin. Nie wiem jak będzie z jarzębiną być możę będą jadły. Wszystko zależy od ptaków.
wydra
 
Posty: 23
Rejestracja: Niedziela, 25 Marzec 2007 10:19
Miejscowość: Turek


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany