Woliera

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Woliera

Postprzez Hodowca1992 » Poniedziałek, 10 Wrzesień 2007 19:17

Chce wybudować w tym roku bażanciarnie mam sporo miejsca ale nie mam pomysłu na wygląd. Prosze o podrzuceni mi paru propozycji na wygląd zewnętrzny i wewnętrzny woliery. sylvek_rudz@wp.pl
Hodowca1992
 
Posty: 6
Rejestracja: Niedziela, 09 Wrzesień 2007 21:06
Miejscowość: Pękanino

Postprzez xwiatr » Niedziela, 30 Wrzesień 2007 9:56

Ile chcesz trzymać tam bażantów? Czyto ma byc bażanciarnia hobbystyczna czy raczej profesjonalna? Zamierzasz hodować jeden czy wiele gatunków bażantów? Czy chcesz prowadzić wylęgi naturalne pod nasiadką, czy inkubatory?
Krótka mówiąc jest to temat rzeka. Napisz więcej szczegółów, wtedy cos pomyślimy.
xwiatr
 
Posty: 152
Rejestracja: Sobota, 12 Sierpień 2006 0:49

Postprzez Hodowca1992 » Niedziela, 30 Wrzesień 2007 19:51

Mam zamiar trzymać pięć rodzajów bażantów:
-łowny
-diamentowy
-pawi szary
-królewski
-złoty
Ogółem dziesięć ptaków plus kurkę liliputkę do wysiadywania jajek. Woliera ma mieć około 25 metrów kwadratowych. Ma to być woliera hobbystyczna.
Hodowca1992
 
Posty: 6
Rejestracja: Niedziela, 09 Wrzesień 2007 21:06
Miejscowość: Pękanino

Postprzez marcinerek » Niedziela, 30 Wrzesień 2007 21:41

Hodowca1992 napisał(a):Ogółem dziesięć ptaków plus kurkę liliputkę do wysiadywania jajek. Woliera ma mieć około 25 metrów kwadratowych. Ma to być woliera hobbystyczna.


Hodowca1992,
dla kazdej pary ma przypadac 25m kw?
Bo jezeli chcesz te 25 m kw podzielic na 5 boxow i w kazdym trzymac pare - to wybacz, ale moze zastanow sie nad akwarium.
5 m kw to zdecydowanie za malo - w szczegolnosci dla pawi, b. krolewskiego,
reszte moglbys co prawda hodowac ale....
marcinerek
 
Posty: 106
Rejestracja: Wtorek, 17 Kwiecień 2007 14:44

Postprzez młody » Poniedziałek, 01 Październik 2007 19:12

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale chcesz te wszystkie bażanty hodować razem? To raczej się nie uda. Na bank będą się krzyżować, koguty będa walczyć i sukcesów nie bedzie.

Zrób taka wolierę by na każdego bażanta przypadało minimum 3 metry kwadratowe + 3 metry do cłaości (2 bażanty= 2x3+3=9mkw), a powinno wystarczyć. Na królewskie policz więcej bo samiec ma bardzo długi ogon.
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie

Postprzez dabek » Wtorek, 02 Październik 2007 9:20

Przyjmij taka taktykę jak ja Hodowca1992 milionerem nie jestem ale jak cos się hoduje to nie chodzi aby było tego jak najwięcej(przeróżne gatunki) tylko warunki bytowania były jak najleprze(max zbliżone do naturalnych).Ja podobnie tak jak Ty mam dosyć dużo miejsca. Moja jedyna woliera ma powierzchnię ok75mkw, i znajduje się tam tylko 1 kogut i 2 kury bażanta łownego.
W przyszłości na pewno dostawie jeszcze jedną i na pewno będzie zbliżona gabarytem do pierwszej woliery.
W mojej hodowli nie używam inkubatora tylko wylęg naturalny w tym roku zakączony kiepsko ale nie oto chodzi, ważne że mam jakieś zajęcie i robię to co lubię najbardziej czyli hodowla ptakow!!!
Zycze powodzenia!
-------
dabek
 
Posty: 21
Rejestracja: Wtorek, 14 Sierpień 2007 21:12
Miejscowość: Okonek

Postprzez xwiatr » Sobota, 27 Październik 2007 0:39

dabek, trzeba przznać że faktycznie twoje bażanty mają duzo miejsca.
Nie rozumiem więc dlaczego nie udały ci się lęgi
xwiatr
 
Posty: 152
Rejestracja: Sobota, 12 Sierpień 2006 0:49

Postprzez kogut » Niedziela, 28 Październik 2007 13:23

Xwiatr, dużo miejsca w wolierze to bardzo ważna rzecz jednak nie jest to gwaranten sukcesu. Jak by to wszystko było takie proste to nie było by takich dużych problemów z introdukcją bażantów, która często daje mizerne efekty własnie dlatego że poprostu bażanty straziły swoje pełne instynkty macierzyńskie.
Jak większość ptaków intordukowanych do łowisk importowanych jest jeszcze jako pisklęta z masowych ferm europy zachidniej to inaczej być nie może.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Postprzez dabek » Środa, 31 Październik 2007 16:03

witam!
Legi naturalne mi sie nie powiodły :cry: (tak mysle)kogut musiał byc juz zastary.Widziałem nie jeden raz jak deptał.Kury porobiły sobie gniazda kazda osobno,ale tylko jedna siadła na jajach z ktorych sie wyległo tylko dwa pisklaki.Podkreslam ze od kazdej kury dwa jaja pierwsze wyrzucilem
czesc!
-------
dabek
 
Posty: 21
Rejestracja: Wtorek, 14 Sierpień 2007 21:12
Miejscowość: Okonek


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany