Woliera po gołebiach

Wszystko to co niezbędne jest do hodowli bażantów. Porady i sugestie na temat budowy wolier, pomiesczeń odchowalnikowych, itp. Pytania jak zrobić, jak zorganizować itp...

Woliera po gołebiach

Postprzez Gołebiarz » Czwartek, 16 Grudzień 2010 23:04

Mam juz aktualnie nieuzywaną wolierę razem z gołębnikiem, budowana była i uzytkowana typowo do hodowli gołębi, Ostatnio jednak zdecydowałem całkowicie zamknąć hodowlę gołębi. Gołąb najładnie wygląda na dachu a ja mam wrednych sąsiadów co jak tylko gołąb usiadł na dachu u sąsiada to potrafił raz nawet na policję zadzwonić i sie odgrażał że odszkodowanie za blache będę płacił. Zamknąłem gołebie w wolierze ale to nie to samo co kołujące gołebie na wolności. Efekt taki że mam teraz ładnyc gołębnik 2x3 po podłodze i wolierę przyległa o wymiarze 3x5. Chciałbym wpuścić tam bażanty.

Stąd moje pytanie czy taki układ jest dla bażantów dobry, czy moge ten gołębnik i wolierę zasiedlić np pawiami. Proszę o rady.
Gołebiarz
 
Posty: 7
Rejestracja: Czwartek, 16 Grudzień 2010 22:59

Re: Woliera po gołebiach

Postprzez Bodzio » Piątek, 17 Grudzień 2010 16:39

Spokojnie możesz coś takiego zrobić, nie ma najmniejszego problemu. Dobierz tylko na początek rasy bażantów które lubią kurniki, czyli np kolorowe bazanty, npr bażanta złotego. Acha no i rozumiem że dostosuje sz wejście do gołębnika do wielkości bażantów. Najlepiej jak byś zrobił drugie wejście przy samej ziemi.

Co do hodowania Pawi to taka woliera o tych wymiarach może być troche mała, ale spokojnie też mogą byc jakby cos.
Bodzio
 
Posty: 131
Rejestracja: Czwartek, 02 Listopad 2006 16:47

Re: Woliera po gołebiach

Postprzez kogut » Niedziela, 19 Grudzień 2010 18:21

Z TEGO CO CZYTAM TWÓJ OPIS to są to idealne warunki dla bażantów złotych. Dla nich super sprawdzi się budka. tzn ten stary gołębnik. Bazanty złote właśnie potrzebują czegoś takiego.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12


Wróć do Urządzenia hodowlane

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany