Woda w poidłach zamarza

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

Woda w poidłach zamarza

Postprzez Jan77 » Czwartek, 02 Luty 2012 8:57

Przyszła zima, przyszły mrozy. Nie jest to zbyt komfortowe, bo woda mi w poidłach zamarza...Ptaki nie mogą pić, a ja nie mogę ciągle stać i pilnować tego. Czy jest na to jakiś sposób?
Jan77
 
Posty: 142
Rejestracja: Wtorek, 31 Styczeń 2012 14:27

Re: Woda w poidłach zamarza

Postprzez Pio45 » Piątek, 03 Luty 2012 8:17

Więc albo kupisz specjalny podgrzewacz do poideł albo będziesz im donosił wodę raz dziennie na kilkadziesiąt minut. U mnie bażanty spokojnie radzą sobie z zimą i tymi mrozami, więc nie sądzę żeby Twoje miały z tym problem.
Pio45
 
Posty: 205
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:57

Re: Woda w poidłach zamarza

Postprzez Jan77 » Poniedziałek, 06 Luty 2012 8:11

Niektóre bażanty pobierają wodę ze śniegu-w tym roku jakoś go nie widać, w naturalnych warunkach też sobie muszą jakoś radzić, więc bez paniki. Tak jak wcześniej sądzę, że powinieneś donosić wodę.
Jan77
 
Posty: 142
Rejestracja: Wtorek, 31 Styczeń 2012 14:27

Re: Woda w poidłach zamarza

Postprzez rapit » Poniedziałek, 06 Luty 2012 14:22

Tak ale w naturalnych warunkach mają dostęp do wszystkiego, cieki wodne, rowy itp. A w wolierze tylko udeptana ziemia.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

Re: Woda w poidłach zamarza

Postprzez Dzikib » Niedziela, 29 Kwiecień 2012 19:21

Nie wiem czy to nie głupi pomysł ale zrobienie naturalnego cieku w wolierze przy pomocy pompki solarnej i podgrzewacza nie maiło by sensu w zimie kiedy bakterie w wodzie aż tak się nie rozmnażają.
Dzikib
 
Posty: 2
Rejestracja: Niedziela, 29 Kwiecień 2012 18:29

Re: Woda w poidłach zamarza

Postprzez fermo85 » Czwartek, 20 Wrzesień 2012 8:03

Również mi się wydaje, ze nie ma innego sposobu jak dolewanie wody kilka razy dziennie. Podgrzewacz jest dobrym rozwiązaniem, jeśli ktoś jest w stanie ponieść dodatkowe koszty. Innego wyjścia nie ma:)
fermo85
 
Posty: 11
Rejestracja: Wtorek, 11 Wrzesień 2012 14:46

Re: Woda w poidłach zamarza

Postprzez pawelrolnik » Czwartek, 22 Grudzień 2016 11:13

Ja bym pokombinował coś z kablem grzewczym z energooszczędnym termostatem. U siebie w gospodarstwie stosuje coś takiego w celu ogrzewania rur i zabezpieczania właśnie przed mrozami. Jest to sprawdzony sposób i nie pobiera dużo energii, z pewnością będzie to dużo bardziej wygodne, niż chodzenie i co jakiś czas dolewanie wody do poidła.
pawelrolnik
 
Posty: 3
Rejestracja: Czwartek, 22 Grudzień 2016 10:49

Re: Woda w poidłach zamarza

Postprzez stasiu77 » Piątek, 23 Grudzień 2016 10:35

Ja mam dokładnie taki patent jak pawelrolnik, nie mam tylko termoregulatora, stwierdziłem, że jest zbędny, ponieważ taki kabel ma moc grzewczą od 5 do 15 Wat, więc to nie są jakieś wielkie wartości zagrażające aby coś się nie wiadomo jak zagrzało... Ta piątka na mróz do -10 stopni jest odpowiednia, do tego okrywam jeszcze dodatkowo rurę :)
stasiu77
 
Posty: 116
Rejestracja: Środa, 02 Marzec 2016 11:43


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany