Szkodnik zabił mi bażanty.

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Szkodnik zabił mi bażanty.

Postprzez Czekoladka » Poniedziałek, 28 Maj 2012 9:16

Witam,
dzisiaj w nocy ok. 2 , usłyszałam potworny pisk moich ptaków. Pobiegłam tam, ale niestety 5 było już martwych i strasznie starganych. Morderca powyrywał im piórka i najprawdopodobniej udusił, ale muszę dokonać jeszcze dokładnych oględzin zabitych ptaków. Kiedy przybiegłam sprawca uciekł przez siatkę. Nadmienię, że w zeszłym roku miałam podobny przypadek, rano zastałam martwe bażanty z urwanymi łebkami, nie były zjedzone. Hoduję bażanty polne i bananowe hobbystycznie mam, a raczej miałam ich 15 sztuk. Pomocy, może ktoś miała już taki przypadek. Boję się, że ten szkodnik wróci. Czy myślicie, że może to być kuna?
Czekoladka
 
Posty: 1
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Maj 2012 9:09

Re: Szkodnik zabił mi bażanty.

Postprzez sputnik » Środa, 30 Maj 2012 7:36

ja obstawiałbym lisa lub właśnie kunę...musisz lepiej zabezpieczyć wolierę jeżeli to się zdarza już któryś raz
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: Szkodnik zabił mi bażanty.

Postprzez Jan77 » Środa, 30 Maj 2012 10:37

A był gdzies podkop? Masz siatkę wkopaną jeszcze w ziemie?
Najlepiej zabezpiecz sie jeszcze jakimiś pułapkami, moze zywochwytne?
Jan77
 
Posty: 142
Rejestracja: Wtorek, 31 Styczeń 2012 14:27

Re: Szkodnik zabił mi bażanty.

Postprzez RADEK-ZAMOŚĆ » Środa, 30 Maj 2012 15:37

też tak miałem na poczatku ale odrazu zmieniłem siatke na drobne oczka to raczej kuna ona ma taka płaska głowe i przez normalna siadke ogrodzeniowa przejdzie bez problemu
u mnie tez była głowa odcieta i chyba wypita krew bo żadnej kropelki nie było
RADEK-ZAMOŚĆ
 
Posty: 92
Rejestracja: Niedziela, 11 Marzec 2012 16:52

Re: Szkodnik zabił mi bażanty.

Postprzez zigi69 » Środa, 30 Maj 2012 23:54

Raczej na 99% była to kuna lub tchórz raczej z wskazaniem na to pierwsze. Lis jak zabija to najczęściej zabiera zdobycz a kuna zostawia. Co bym polecał jeśli masz siatkę normalna ogrodową to dokupić siatkę a małym oczku taką 2,5x2,5cm, do tego bezwzględnie musi być zabezpieczone miejsce gdzie kończy się na dole siatka a zaczyna ziemia tak aby nic tamtędy się nie prześlizgało. Ja mam wolierę obkopaną na 80cm głęboko i powkładane mam płyty eternitowe także nie ma mowy żeby się coś podkopało. Lisy mimo ze głęboko kopia to 80cm jest wystarczające na nie.
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany