szczepionki

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

szczepionki

Postprzez marcomaks » Środa, 07 Marzec 2007 21:38

witam. jestem mlodym hodowca bazantow lownych. stawiam pierwsze kroki w tej dziedzinie . mam dwie kurki i koguta. w przyszlosci planuje poszezyc hodowle. nam pytanie o szczepionki lub lekarstwa dla bazantow co im podawac i gdzie mozna to nabyc. ostatnio padla mi jedna kurka byla chuda i miala biegonke. reszta ptakow jest chyba zdrowa co im podac. dzieki za odpowiedzi. :)
marcomaks
 
Posty: 39
Rejestracja: Poniedziałek, 05 Marzec 2007 21:04
Miejscowość: małopolska

choroby bażantów

Postprzez kogut » Czwartek, 08 Marzec 2007 9:37

Witamy na forum,
Początki bywają trudne, tym bardziej, że nie na wszystko masz wpływ.
Wiesz biegunka jest częstym objawem przy wielu chorobach i schorzeniach. Tak wiec trudno utrafić.
Podobnie jest z wychudnięciem, też przyczyn moze być dużo.
Dużo dała by sekcja tego zdechłego bażanta, trzeba by rozkroić i zobaczyć jak wygladaja narządy.
Na twoim miejscu nie czekał bym tylko skontaktował bym się z weterynarzem.

Napisz coś więcej, kiedy kupiłeś bażanty od hobbysty czy z innej hodowli. Jak bazany się zachowują jak wygladają?
Za ze swojej strony postaram się coś poradzić
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Postprzez Kurak » Czwartek, 08 Marzec 2007 13:42

Tak potrzebne by było wiecej informacji. Czy w kale są robaki? Czy mają coś ala katar? ....
Pewnie już po fakcie ale sekcja martwego ptaka suzo by powiedziała.
Kurak
 
Posty: 15
Rejestracja: Wtorek, 27 Luty 2007 12:14
Miejscowość: Ligota

Postprzez marcomaks » Czwartek, 08 Marzec 2007 19:09

dzieki za wiadomosc niestety to juz nie mozliwe pisze o sekcji. kurki kupilem od hobbysty ktory mial rozne ptaki nie tylko bazanty . druga kurka wydaje sie byc zdrowa ptaki nie mialy kaszlu nie zauwazylem tez robakow. gdy zauwazylem ze tamta kurka choruje oddzielilem ja. zachowywala dziwnie nie mogla utrzymac rownowagi przewracala sie jakos dziwnie mrurzyla oczy.to tyle dzieki za odpowiedz .
marcomaks
 
Posty: 39
Rejestracja: Poniedziałek, 05 Marzec 2007 21:04
Miejscowość: małopolska

Postprzez kogut » Piątek, 09 Marzec 2007 7:11

Te objawy, o których napisałeś czyli przymykanie oczu brak równowagi, to bardziej wskazują na wycieńczenie i stan agonalny. Bo rozumiem, że nie chodziło ci o kulawizne, twoja kura nie kulała tylko słaniała się na nogach. Kulawizna moze być powodowana robaczycą.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Postprzez rapit » Piątek, 09 Marzec 2007 15:00

Ogólne wychidzenie, moze poprostu kura którą kupiłeś była bardzo stara. Jezeli miałbym coś sugerować to chyba jedyne co mi przychodzi do głowy to ptasia gruźlica, objawy: wychudzenie +biegunka, ale jak wczesniej wspomniano może to być każda inna choroba. Na gruźlice nie ma lekarstwa, tzn leczenie się nie kalkuluje.
Szkoda że nie zrobiłeś sekcji, narazie się nie martw poprostu obserwuj swoje ptaszki, podawaj witaminy do picia. Dał bym też coś na odrobaczywienie, np coś naturalnego no. czosnek.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

Postprzez speaker » Wtorek, 19 Czerwiec 2007 7:50

czosnek sie podaje na odrobaczenie ? czy jest to skuteczny sposób czy raczej nalezy podawac cos innego ? co jaki czas powinno sie odrobaczac bażanty ? czy zapobiegawczo sie stosuje jakies srodki czy jak sie ewentualnie zauwazy ze maja robale ?!
speaker
 
Posty: 23
Rejestracja: Piątek, 09 Marzec 2007 14:03

Postprzez bażant » Wtorek, 19 Czerwiec 2007 13:19

bażanty i wogóle ptaki ozdobne powinno się odrobaczac dwa razy do roku czyli na wiosnę i na jesień. Ja odrobaczam swoje bazanty preparatem levimasol a ostatnio kupiłem tabletki lewamisan (podobny skład jak levimasol).Można podawać także czosnek w tzw. surówce(warzywa,owoce) .Należy pamiętać aby nie podawać czosnku bardzo czę sto ponieważ czosnek wpływa na krzepliwość krwi. Wystarczy dwa razy w tygodniu.
bażant
 
Posty: 47
Rejestracja: Poniedziałek, 29 Styczeń 2007 20:17
Miejscowość: Piotrków Trybunalski


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany