system pojenia

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

system pojenia

Postprzez zbyniu78 » Środa, 11 Kwiecień 2012 7:14

Cześć mam do was takie pytanie: obecnie posiadam 3 woliery z bażantami i zastanawiam się nad zainstalowaniem systemu pojenia. I tutaj nie wiem jaki rodzaj poideł wybrać...dzwonowe, wiadrowe czy jeszcze jakieś inne?

pozdr!

Zbyszek
zbyniu78
 
Posty: 107
Rejestracja: Środa, 08 Luty 2012 7:59

Re: system pojenia

Postprzez sputnik » Czwartek, 12 Kwiecień 2012 7:08

Witaj. Masz kilka opcji dostępnych na rynku. Na twoim miejscu, doprowadzając wodę do wolier użyłbym poideł kubełkowych, połączonych z jednym zasobnikiem na wodę. Jeżeli masz jakieś miejsce dla bażantów, gdzie mogą chodzić sobie wolno, to najlepszym wyjściem było by kupno 1-2 poideł dzwonowych lub wiadrowych.

Pozdrawiam
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: system pojenia

Postprzez zbyniu78 » Piątek, 13 Kwiecień 2012 7:00

Ok, dzięki za poradę. A moglibyście doradzić jeszcze jakie elementy będę potrzebował do budowy systemu pojenia? Bo jeszcze nigdy nie tworzyłem i nie chce potem domawiać brakujących części...
zbyniu78
 
Posty: 107
Rejestracja: Środa, 08 Luty 2012 7:59

Re: system pojenia

Postprzez sputnik » Środa, 18 Kwiecień 2012 7:03

W sklepie reklamowanym obok masz gotowe zestawy, możesz tam zerknąć...

A tak to oprócz poideł będziesz potrzebował węża fi 10 lub fi 7mm, łączników, zasobnika z wodą no i ewentualnie filtru wodnego i króćca do zasobnika
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany