System pojenia dla bażantów

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

System pojenia dla bażantów

Postprzez Karolina » Niedziela, 21 Luty 2010 22:11

Nie mamy żadnej wielkiej hodowli ale jak lęgną się pisklęta potrafimy mieć nawet 100 sztuk różnych młodych. Nigdy nie używałam nic bardziej zaawansowanego niż zwykłe poidełka. O ile dla dorosłych sztuk nie ma problemu to z pisklakami już nie jest tak łatwo jak wychodzimy do pracy to nie zawsze ma kto tego doglądać. W sklepie hodowanym znalazłam system pojenia taki zestaw dla małych hodowli. Stąd tez moje pytanie czy ktoś z was używa tego typu rozwiązań takich mini systemów?
Karolina
 
Posty: 52
Rejestracja: Poniedziałek, 12 Luty 2007 18:40
Miejscowość: Koszalin

Postprzez rapit » Poniedziałek, 22 Luty 2010 8:35

System pojenia to piękna sprawa i co najważniejsze wcale tak drogo nie kosztuje za 100zł można naprawde oszczędzić dużo pracy. Trzeba tylko pamiętac że raz na jakiś czas przeczyścić całość. Ja to rozbie raz na miesiąc, 15 minut trwa szybki demontaż i przeczyszczenie i jestem pewny że przez następny miesiac nic nie będzie siędziało.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

Postprzez piotrek » Poniedziałek, 22 Luty 2010 22:04

Ja uważam że jezli coś zakładać to tylko poidła dzwonowe dla dorosłych.
Ja ma 4 woliery w każdej wisi dzwon i super się to sprawdza. Zasobnik mam taki automatyczny jak spłuczka od wc.
Dla piskląt nie używam żadnego systemu zwykłe poidełka odwracakne, bo stwierdziłem że i tak pisklat trzeba non stop doglądać.
piotrek
 
Posty: 11
Rejestracja: Środa, 06 Wrzesień 2006 10:49
Miejscowość: Zielona Góra


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany