Stawik-sadzawka w wolierze

Wszystko to co niezbędne jest do hodowli bażantów. Porady i sugestie na temat budowy wolier, pomiesczeń odchowalnikowych, itp. Pytania jak zrobić, jak zorganizować itp...

Stawik-sadzawka w wolierze

Postprzez Wiciu » Piątek, 09 Luty 2007 22:54

Chcialem zapytać o wasze doświadczenia i przemyslenia. Jak to w wolierze by można było zrobic małą sadzawkę. Tak sobie pomyslałem ze moze by zrobić małe oczko-bazanty by miały ładny wystrój no i zawsze wodę do picia, a ja miałbym mozliwośc dokoptowania np parki mandarynek.
Wiciu
 
Posty: 11
Rejestracja: Poniedziałek, 25 Wrzesień 2006 20:14

Postprzez kogut » Sobota, 10 Luty 2007 10:45

Sam kiedyś miałem taki pomysł ale szybko zrezygnowałem! Wodaw w moim mini oczku przypominała gnojówkę po 2 tygodniach. Fakt zabrałem się do tego mało profesjonalnie i moja wolierka to jedynie 15mkw.

Jak masz odpowiednio dużą wolierę to można by się pobawić, tylko zadbać o filtracje i dezynfekcje (jezeli dezynfekcja jest wogóle możliwa).

Widziałem u innych hodowców piękne woliery dla kaczek - wysiłek duzy ale efekt super. Ale czy bazanty dobrze się będą czuły z kaczkami to tez wszystko zależy chyba od wielkosci woliery.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Stawik w wolierze

Postprzez Bodzio » Niedziela, 11 Luty 2007 23:57

Tak to bardzo ciekawt temat, sam też na to wpadłem, a każda sugestia i mnie wielce pomoże. Co do czystosci wody w oczku to trzeba o tą czystość dbać i nie powinno być problemu.
Sam zamierzam się przyłożyć i w nowej wolierze coś takiego wykombinować.
Bodzio
 
Posty: 131
Rejestracja: Czwartek, 02 Listopad 2006 16:47

Postprzez młody » Poniedziałek, 12 Luty 2007 1:01

Wszystko zależy od powierzchni przypadającej na jednego bażanta! No bo jak do amłej woliery napakujesz dużo i do tego dasz oczko to tak jakbyś w chlewiku dla śiwń chciał urządzić mały element natury i wsadził drzewo :)

Widziałem bardzo ładne aranżacje tylko że tam na 100 metrów woliery przechadzały sie 2 bażanty. wszystko było zielone a w oczku pływały rybki. Jak na 10 metrów da się 5 bażantów, to źdźbła zielonego się nie uswiadczy.
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie

Postprzez xwiatr » Środa, 21 Luty 2007 20:57

Ja jestem raczej ostrożny w takich wynalazkach. Mój znajomy zrobił kiedyś coś takiego. Woliera ma jakieś 60m2. Wykupał oczko około 10m2, jednak jesienią jeden spłoszony bażant odbił sią od górnej siatki w wpadł do wody. Znajomy znalazł go przemarzniętego po kilku godzinach.
Ostatecznie skończyło się to tragicznie dla ptaka.

Radzę ostrożnie.
xwiatr
 
Posty: 152
Rejestracja: Sobota, 12 Sierpień 2006 0:49


Wróć do Urządzenia hodowlane

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany