Sposób na złapanie bażanta?

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Sposób na złapanie bażanta?

Postprzez zaremba12 » Sobota, 05 Październik 2013 13:17

Dzień dobry. Od pewnego czasu kręcą się w okolicy moich budynków bażanty, które podchodzą do pryzmy z kukurydzą żeby wyjadać ziarno z kiszonki. Chciałem zapytać czy mogę wyłapać te bażanty bez obawy że złamie prawo?
I jeżeli tak to jaki jest najskuteczniejszy sposób na złapanie bażanta?
zaremba12
 
Posty: 3
Rejestracja: Sobota, 05 Październik 2013 7:25

Re: Sposób na złapanie bażanta?

Postprzez mokwam » Niedziela, 06 Październik 2013 13:11

Ja już chyba widziałem tego typu pytania na tym formum...Ile razy jeszcze trzeba będzie powtórzyć, że nie można łapać żadnych dziko żyjących zwierząt. W Polskim Prawie nazywa się to kłusownictwo i podlega karze pozbawienia wolności do lat 5-ciu.

Pozdrawiam,
mokwam
 
Posty: 73
Rejestracja: Niedziela, 07 Październik 2012 10:54
Miejscowość: Zator

Re: Sposób na złapanie bażanta?

Postprzez zaremba12 » Poniedziałek, 07 Październik 2013 9:01

Dziękuje za odpowiedź, a już sobie parę fajnych łapek na ptaki upatrzyłem. Zresztą prościej o to chyba będzie jak kupię sobie parę bażantów hodowlanych do kurnika. I też spróbuje jak smakuje dziczyzna z bażanta. :wink:
zaremba12
 
Posty: 3
Rejestracja: Sobota, 05 Październik 2013 7:25

Re: Sposób na złapanie bażanta?

Postprzez zigi69 » Poniedziałek, 07 Październik 2013 11:17

mokwam dobrze prawi. Natomiast zaremba12 jak chcesz spróbować prawdziwej dziczyzny to pogadaj z jakimś myśliwym myślę ze w imię dobrej współpracy podrzuci Ci jakiegoś bażanta, z tego co wyczytałem między wierszami jesteś rolnikiem wiec myślę ze nie będzie problemu.
Pozdrawiam
Wojtas
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: Sposób na złapanie bażanta?

Postprzez sputnik » Wtorek, 08 Październik 2013 7:19

Kup sobie koguta i kilka kurek i zacznij hodowlę ;) To nie jest jakiś duży wydatek, a na pewno nie jest karalny ;)
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany