samica złota

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

samica złota

Postprzez bażant » Sobota, 03 Marzec 2007 10:01

Witam! Chciałbym się zapytać czy samica bażanta złotego wykluta w inkubatorze zrobi gniazdo i usiądzie na jajkach?proszę o odpowiedź.
bażant
 
Posty: 47
Rejestracja: Poniedziałek, 29 Styczeń 2007 20:17
Miejscowość: Piotrków Trybunalski

Postprzez młody » Sobota, 03 Marzec 2007 16:41

Takiej pewności nie masz nigdy. Gdzieś tam czytałem, że samica wykluta w sposób naturalny ma lepiej zakodowany instynkt macieżyński.
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie

bażant naturalne lęgi

Postprzez Bodzio » Sobota, 03 Marzec 2007 18:20

U mojego znajomego , jego wprawdzie interesuje tylko bażant łowny sprawa wyglada tak, że zawsze odkłada na bok kury, które w zeszłym roku wykazywały zacięcie do siadania na jajkach. Nastepnego roku te kury wsadza do jednej większej woliery i dosadza najlepszego koguta.

Zawsze przynajmniej 2-3 (na 5) wyprowadzą młode.

Pytałem go czy ma znaczenie czy to sa kury z inkubatora czy z nasiadki. Jego zdaniem nie ma to znaczenia.

Jednak jak jest ze złotymi to nie wiem
Bodzio
 
Posty: 131
Rejestracja: Czwartek, 02 Listopad 2006 16:47

Postprzez Grus » Poniedziałek, 05 Marzec 2007 20:49

Jeśli masz jedną kurę i koguta w jednej wolierze to zrób jej miejsce na gniazdo w zacisznym osłoniętym miejscu woliery(np.jakaś oparta o ścianę deska ,budka itp.) ,a wtedy powinna ci sama wysiedziec i wyprowadzic młode. Umnie tak robią złote ,srebrne ,eljot,swihnoe,diamentowe .Przy większej ilosci samic będą one sobie przeszkadzały nawzajem(znośic jajka do wspólnego gniazda,rozbijac lub rozgrzebywac jajka,lub siebie przeganiac nawzajem ,gdy któraś zacznie wysiadywanie).
Grus
 
Posty: 4
Rejestracja: Niedziela, 04 Marzec 2007 19:26
Miejscowość: Bolesławiec/łódzkie


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany