samica łowna

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

samica łowna

Postprzez bażant » Sobota, 21 Kwiecień 2007 15:31

witam wszystkich!!Mam jedno pytanie. Ostatnio samica łowna zniosła jajko bez skorupki. Co może byc tego przyczyną?Proszę o odpowiedź.
bażant
 
Posty: 47
Rejestracja: Poniedziałek, 29 Styczeń 2007 20:17
Miejscowość: Piotrków Trybunalski

Postprzez marcinerek » Sobota, 21 Kwiecień 2007 19:14

Ja mialem podobnie.
Pierwsze jajko i drugie zniosla bez skorupki, w samej blonce.
ale trzecie juz bylo cale w skorupce.
Nie znam powodu.
Ale ja sie nie przejmowalem pierwszym jajkiem.
Inne 2 kurki pierwsze dwa jajka zniosly z podwojnym zoltkiem.
Pewnie z tego powodu literatura pisze ze pierwsze jajka zazwyczaj nie nadaja sie do wylegu.

Niech wypowiedza sie hodowcy z wiekszym doswiadczeniem niz moje.

pozdrawiam
Marcin
marcinerek
 
Posty: 106
Rejestracja: Wtorek, 17 Kwiecień 2007 14:44

Postprzez kogut » Niedziela, 22 Kwiecień 2007 10:34

Pierwsze jajka od danej kury prawie zawsze są kiepskie, bardzo rzadko bywa tak by pierwsze jajko było ładne. Często pierwsze jajka są niekształtne, z wyraźnymi skazami skorupki, bywa że są bez skorupki.

Jezeli sa to pierwsze jaja to bym się nimi nie przejmował, ale jak są to jaja w środku nieśnosci to nalezy przyjżeć się żywieniu.

Często dochodzi też do "gubienia jaj", bażanty płoszone w nocy mogą znosić jaja bez skorupek.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Postprzez rapit » Poniedziałek, 23 Kwiecień 2007 9:55

Pierwsze jaja ja zawsze odrzucam, nawet jakby wygladały idealnie, poprostu z zasady.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

Postprzez xwiatr » Poniedziałek, 23 Kwiecień 2007 22:54

Witam,

To prawda pierwsze jaja z reguły się odrzuca, ale z dość oczywistego powodu, że są one niezapłodnione.
Fakt, że kura zniosła jajko bez skorupy nie musi odrazu świdczyć o złym żywieniu. Faktycznie, jeśli w ciągu osatnich dni twoja kura narażona była na stres (jakiś hałas, agreswny pies), kura może znieść za wcześnie, nie wykształcone jajko. (Gubienie jajek).

Jeśli wine ponosiła by tu dieta, to wszystkie jajka byłoby by słabej budowy, o delikatnej i nieregularnej skorupce.

Podsumowjąc: Bażant, nie ma powodów do paniki :-)
xwiatr
 
Posty: 152
Rejestracja: Sobota, 12 Sierpień 2006 0:49


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany