Rozmieszczenie wolier

Wszystko to co niezbędne jest do hodowli bażantów. Porady i sugestie na temat budowy wolier, pomiesczeń odchowalnikowych, itp. Pytania jak zrobić, jak zorganizować itp...

Rozmieszczenie wolier

Postprzez Rysio » Sobota, 24 Luty 2007 15:59

CZytałem że woliery należy stawiac w zacisznych miejscach tak aby miały spokój. Zauważyłem że bażanty złote bliżej drogi miejskiej i trakcji kolejowych odległośc około 50 m zrobiły się spokojne i nie płoszą się z byle powodu natomiast bażanty diamentowe umieszczone w zacisznym miejscu są płochliwe jakby nie przyzwyczajone do hałasu czy to możliwe że bażanty przyzwyczajiły sie do ruchliwego miejsca
Rysio
 
Posty: 19
Rejestracja: Piątek, 09 Luty 2007 18:33
Miejscowość: Katowice-ochojec

Postprzez Franek » Niedziela, 25 Luty 2007 9:24

Znajomy ma wolierę blisko ruchliwej drogi, praktycznie na środku podwórka, bażanty przywykły do tego ze cay czas ktoś podchodzi i się im przygląda. Ale czy takie zachowanie jest zgodne z ich naturą?
Franek
 
Posty: 20
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Październik 2006 15:17

Postprzez Rysio » Sobota, 03 Marzec 2007 12:47

Dziś samiec diamentowego po raz pierwszy bardzo głośno zaskrzeczał inaczej niż kiedy indziej prawdopodobnie nawołuje samice z lasu który widzi z woliery czy ewentualne samice bażanta łownego (których jest sporo pod lasem) nie przyniosą jakiegoś choróbska. A jeżeli przyleci czy odganiać je czy zostawić w spokoju do woliery na pewno nie wejdą ale mogą skakać po nich . A może nie przylecą a jak co mam 2 psy ^^ 8)
Rysio
 
Posty: 19
Rejestracja: Piątek, 09 Luty 2007 18:33
Miejscowość: Katowice-ochojec

Postprzez młody » Sobota, 03 Marzec 2007 16:37

Moim zadniem to raczej kura łowna nie bardzo bedzie się intersować kogutem diamentowym i odwrotnie.
Jeżeli by się jednak jakaś zdecydowała na diamenta :) to instynktowny strach przed ludźmi tym bardziej psami spowoduje że conajwyżej zbliży się na pewną odległosć. Napewno nie bedą włazic na woliere.
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie

...

Postprzez Maciek » Niedziela, 04 Marzec 2007 17:42

Witaj "Rysio"!
Nie wiem jaki wpływ ma rozmieszczenie wolier w hodowli bażanta diamentowego, złotego, ale u bażantów łownych ma to wpływ gdy ptaki są przeznaczone do introdukcji, woliera nie powinna znajdować się wtedy w hałaśliwym miejscu. Co do Twojego pytania, to tak bażanty mogły przyzwyczaić się do szumu, hałasu i odgłosów "samochodowych", jednak uważam, że piękno tych ptaków polega m.in. na ich dzikości i własną wolierę umiejscowiłbym raczej w zacisznym miejscu.
Pozdrawiam
www.bazanty.pl - najlepsza strona poświęcona hodowli bażantów ;)
Maciek
 
Posty: 142
Rejestracja: Poniedziałek, 20 Listopad 2006 13:52
Miejscowość: Kamienna Góra


Wróć do Urządzenia hodowlane

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany