Pytanie podkladanie jaj kury domowej i bazanta

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

Pytanie podkladanie jaj kury domowej i bazanta

Postprzez groszek998 » Piątek, 22 Kwiecień 2011 21:20

Witam na poczatku napisze ze jestem tutaj nowy i mam małe pytanko. Chodzi mi o to ze czytałem iz bazant wysiaduje jaja 24-28 dni a kura 21 a chciałem je podłozyc razem.jak to sie ma do wylegu ,jedne wyklują sie szybciej jak to wyglada w praktyce i co z tym zrobic.Z gory dziekuje za cenne rady.
groszek998
 
Posty: 5
Rejestracja: Piątek, 22 Kwiecień 2011 21:14

Re: Pytanie podkladanie jaj kury domowej i bazanta

Postprzez jozik59 » Piątek, 22 Kwiecień 2011 21:30

Kwoka Inaczej Kura Wysiedzi bażandki Ponieważ ma instynkt w sobie ... JA PODKŁADAŁEM ZAMIAST JAJA KURZE TO DAWAŁEM BAŻANCIE I NORMALNIE WYSIEDZIAŁA.... WIĘC MOŻESZ PODŁOŻYĆ JAJECZKA... POZDRO.
jozik59
 
Posty: 49
Rejestracja: Czwartek, 30 Grudzień 2010 22:59

Re: Pytanie podkladanie jaj kury domowej i bazanta

Postprzez Grześ » Środa, 27 Kwiecień 2011 9:31

Witaj
tak kura spokojnie wysiedzi jajka bażancie tylko jak pomieszasz je z kurzymi jajkami
to istnieje możliwość że jak się kurczaki wcześniej wyklują to kura zejdzie z jajek zanim bażanty wyjdą
Grześ
 
Posty: 92
Rejestracja: Środa, 03 Styczeń 2007 0:27
Miejscowość: Woj.Śląskie

Re: Pytanie podkladanie jaj kury domowej i bazanta

Postprzez zigi69 » Środa, 27 Kwiecień 2011 12:28

Może zejść ale nie od razu to robi dlatego dobrze jest wtedy wyjąć kurczęta spod kury przetrzymać je troszkę do póki nie wyklują się bażanciki i potem z powrotem je połączyć ja tak robiłem i było ok.
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: Pytanie podkladanie jaj kury domowej i bazanta

Postprzez Sara » Czwartek, 28 Kwiecień 2011 20:38

Witam, kura wysiedzi bażanty tylko z mojego doswiadczenia lepiej aby była to kura mała liliputek lub troszkę większa , bażanciki są malutkie ,a duza kura moze je zadeptac , co się stało u mnie :cry: ,a liliputek bardzo ładnie sobie poradził i jest opiekunczy :D
Sara
 
Posty: 70
Rejestracja: Czwartek, 11 Styczeń 2007 11:46

Re: Pytanie podkladanie jaj kury domowej i bazanta

Postprzez zigi69 » Piątek, 29 Kwiecień 2011 15:10

potwierdzam nie ma według mnie lepszych mamek jak liliputki są bardzo opiekuńcze, u mnie była do tego stopnia opiekuńcza że najpierw miałem problem żeby ją z woliery odłowić a jak się udało to spała przez 2 tygodnie na drzewie obok woliery.
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: Pytanie podkladanie jaj kury domowej i bazanta

Postprzez mmm » Środa, 27 Lipiec 2011 12:29

JA sadze liliputkę trzeci raz z rzędu {zabieram kurczaki i podkładam nowe jajka i kura siedzi następny raz} Już mi wysiedziała 35 kurczaków Musze tak robić bo inne kury nie chcą siedzieć.
mmm
 
Posty: 2
Rejestracja: Wtorek, 26 Lipiec 2011 12:47

Re: Pytanie podkladanie jaj kury domowej i bazanta

Postprzez Bodzio » Piątek, 16 Wrzesień 2011 5:15

Najlepsze do tego celu są silki, liliputki tez mają dobry instynkt macierzyński ale są małe i niewiele jaj miesczą. Tak swoją drogą to podsadzanie 2 razy z rzędu pod kwokę bardza ją obciąża. Może któregoś razu wogóle nie wytrzymać i paść-zdechnąć na jajach. Lepiej robić przerwy.
Bodzio
 
Posty: 131
Rejestracja: Czwartek, 02 Listopad 2006 16:47


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany