Problem z kluciem bażantów łownych

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

Problem z kluciem bażantów łownych

Postprzez krzyho0661 » Czwartek, 20 Maj 2010 15:26

Wczoraj po poludniu zaczęli mi się kluc Bazanty łowne w prawie każdym jajku była pękniętą skorupka i jak do tej pory wykluł się tylko 1 bażant choć minęła juz doba od pęknięcia skorupki w jajkach. Mam pytanie czy to normalne i moze zdażyło sie to u was czy moze jajka byli źle przechowywane? Prosze o odp...
krzyho0661
 
Posty: 50
Rejestracja: Środa, 24 Luty 2010 15:15
Miejscowość: Lubelskie ok.Woli Uhruskiej

Postprzez młody » Czwartek, 20 Maj 2010 22:39

różnie to bywa, legi ti nie jest prosta sprawa. Ważne jest to aby podczas lęgów piskleta miały spoków. Nie wolno majstrowac w tym czasie przy inkubatorze. Doba to troche długo, ale nie ma co teraz kombinować. Napisz jutro jak sprawa się skończyła.
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie

Re

Postprzez krzyho0661 » Piątek, 21 Maj 2010 6:13

Witaj młody. Jak Narazie wszystko jest OK.Dzis zaszlem zobaczyć jak wygląda sytuacja pod kwoka a tu ku mojemu zdziwieniu wszystkie Bazanty się wykluły no i jeszcze 2kurczaki z celowo podłożonych jaj. Ty młody jak myslisz moge je dzis po poludniu wypuścić na podwórze do innego drobiu jak bedzie ładna pogoda? Duzo osób pisze ze Bazanty będą uciekać co o tym myslisz?
krzyho0661
 
Posty: 50
Rejestracja: Środa, 24 Luty 2010 15:15
Miejscowość: Lubelskie ok.Woli Uhruskiej


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany