problem z jastrzębiami

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

problem z jastrzębiami

Postprzez simon » Piątek, 25 Maj 2012 9:24

witajcie,

mam takie pytanie znajomy, zapalony hodowca gołębi, ma problem z jastrzębiami znacie może jakiś skuteczny sposób walki z tym ptakiem ? Jak wiadomo jastrząb znajduje się pod ochroną...

pozdrawiam!
simon
 
Posty: 45
Rejestracja: Wtorek, 20 Marzec 2012 8:05

Re: problem z jastrzębiami

Postprzez zigi69 » Piątek, 25 Maj 2012 12:43

Najlepszy sposób zgodny z prawem na to żeby gołębiarz zostawił gołębie w spokoju to zlikwidować gołębie albo wpuścić je do woliery.

Problem z gołębiarzami to temat tabu.

Pozdrawiam
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: problem z jastrzębiami

Postprzez sputnik » Poniedziałek, 28 Maj 2012 8:40

zigi69 napisał(a):Najlepszy sposób zgodny z prawem na to żeby gołębiarz zostawił gołębie w spokoju to zlikwidować gołębie albo wpuścić je do woliery.

Problem z gołębiarzami to temat tabu.

Pozdrawiam


Niezła opinia ;)

A wracając do tematu to z tego co wiem, są pułapki żywochwytne - gdzie gołąb robi za przynętę a jastrząb jest łapany w siatkę...
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: problem z jastrzębiami

Postprzez zigi69 » Poniedziałek, 28 Maj 2012 12:52

No bo z gołębiarzami i krogulcami (najczęściej one atakują gołębie) jest problem. U mnie gołębi się zima np nie wypuszcza z gołębnika bo do wiosny żaden by nie doczekał. A problem z jastrzębiami jest taki ze myśliwi nie mogą ich strzelać mimo ze są ich duże ilości i robią szkody nie tylko w kurach i gołębiach ale i bażantach kuropatwach i zającach dziesiątkując ich populacje. tak naprawdę chyba nie ma legalnego sposobu żeby pozbyć się ich.
Kol. sputnik a co potem z złapanym? wywieziesz go? wróci ;P
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: problem z jastrzębiami

Postprzez sputnik » Wtorek, 29 Maj 2012 7:28

Wiadomo, że wróci. I wiadomo jak postępują miłośnicy gołębi, po złapaniu takiego jastrzębia ;] Ja sam nie przepadam za gołębiami i dla mnie mogłyby nie istniej, bo tylko brudzą i nic więcej
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: problem z jastrzębiami

Postprzez zigi69 » Wtorek, 29 Maj 2012 9:06

kolego no pewno te krakowskie czy wielkomiejskie oprócz "obsrywania" co popadnie to nie nadają się do niczego ale już takie hodowlane gdzie się o nie dba no to inna sprawa. Taki rosołek z gołębia jeszcze jak się pomiesza z bażantem np no inna bajka. Zresztą od dawna wiadomo że mięso z gołębia jest bardzo zdrowe i zupki z zmiksowanym mięsem dla małych dzieci są polecane. Podobnie jest z dziczyzną powinno się dzieciom robić zupki na bazie dziczyzny a nie nafaszerowanych chemią "ochłapów" bo z niej to tylko uczulenia i choroby. A taki wyhodowany gołąb czy bażant upolowany czy nawet z woliery ale chowany na naturalnych składnikach to nic lepszego dla dorastającego malucha.
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: problem z jastrzębiami

Postprzez fermo85 » Środa, 12 Wrzesień 2012 8:14

witam
ja proponuję zastosować spray do znakowania zwierząt. najlepiej w kolorze czerwonym, który może odstraszyć napastnika, czyli jastrzębia:) bo jak wiadomo kolor czerwony w środowisku naturalnym nie występuje:) istnieje prawdopodobieństwo że jastrząb widząc taki kolor z daleka nie będzie miał ochoty nawet się zbliżyć.
pozdrawiam
fermo85
 
Posty: 11
Rejestracja: Wtorek, 11 Wrzesień 2012 14:46

Re: problem z jastrzębiami

Postprzez zigi69 » Czwartek, 13 Wrzesień 2012 18:25

kolego fermo85 przepraszam ale bardziej idiotycznego sposobu nie słyszałem, malowałbyś np swoje bażanty sprejem na czerwono?? no proszę Cie. Zresztą napisałeś że w środowisko naturalnym nie występuje kolor czerwony a widziałeś Ty kiedyś np papugę arę uwierz mi one też oprócz tego że są hodowane w klatkach to żyją na wolności a dzięcioł duży on też ma trochę czerwonego tak samo dzięcioł zielony a zresztą gołębie kury i bażanty też chyba są czerwone nie jest to krwisty kolor ale czerwony
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: problem z jastrzębiami

Postprzez fermo85 » Piątek, 14 Wrzesień 2012 7:35

Tu nie było mowy o bażantach, tylko o gołębiach więc do tego była odpowiedź. Nie wiem który kolor najlepiej odstrasza jastrzębie, ale są takie farby i to właśnie z takim przeznaczeniem więc to nie był mój pomysł. Nie chcę tutaj robić reklamy, ale wystarczy wpisać w wyszukiwarce. Co do skuteczności to się nie wypowiem, bo pewnie jastrząb w końcu się przyzwyczai do ostrego koloru. Ale spróbować można:)
fermo85
 
Posty: 11
Rejestracja: Wtorek, 11 Wrzesień 2012 14:46


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany