Problem z bażantem łownym

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Problem z bażantem łownym

Postprzez koala1987 » Poniedziałek, 19 Listopad 2012 11:25

Witam!
Zakupiłem ostatnio 4 bażanty w celu założenia hodowli - 1 to samiec ,a trzy to samice.
Ostatnio zauważyłem, że kogut depcze samice. Czy to nie jest za późno? Bo gody to chyba od wiosny się zaczną dopiero...czy coś jest nie tak z tym bażantem?
koala1987
 
Posty: 38
Rejestracja: Poniedziałek, 19 Listopad 2012 10:39

Re: Problem z bażantem łownym

Postprzez mokwam » Wtorek, 20 Listopad 2012 22:47

Według mnie wszystko jest z tym bażantem w porządku - zwłaszcza jeżeli nie jest to bażant tegoroczny. Bażanty po zakończeniu niesienia jaj zaczynają sie pierzyć. Trwa to mniej więcej do końca września. Po okresie pierzenia samce bażantów ponownie zaczynają swoje zaloty. Oczywiście nie dojdzie w wyniku tych zalotów do rozrodu i niesienia jaj przez kury, bo z tym muszą poczekac do wiosny, ale nie zmienia to faktu że późna jesienią koguty bażantów robią sie po prostu "kochliwe".

A może po prostu zakupiłeś "bażanta erotomana" :D

Pozdrawiam,
mokwam
 
Posty: 73
Rejestracja: Niedziela, 07 Październik 2012 10:54
Miejscowość: Zator

Re: Problem z bażantem łownym

Postprzez garzew2 » Środa, 21 Listopad 2012 15:57

Nic dziwnego. Jak ten bażant siedzi sam z trzema samicami i nie ma nic inngo do roboty to musi się czymś zająć. Tylko weź pilnuj żeby czasami nie wyciągnął kopyta z P R Z E P R A C O W A N I A zanim przyjdzie wiosna. :D
garzew2
 
Posty: 105
Rejestracja: Środa, 12 Wrzesień 2012 12:42

Re: Problem z bażantem łownym

Postprzez koala1987 » Piątek, 30 Listopad 2012 8:53

samiec ma ok. 2lat, odstawiłem go na jakiś czas od sami po prostu i teraz jest spokój, może wyczuwa zime i ma przestój:)
koala1987
 
Posty: 38
Rejestracja: Poniedziałek, 19 Listopad 2012 10:39


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany