potrzebuje konkretnych porad

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

potrzebuje konkretnych porad

Postprzez marcinc86 » Poniedziałek, 05 Kwiecień 2010 12:28

Wczoraj zlapalem bazanta zlocistego (samca). Juz wczesniej planowalem zalozyc jakas mala hodowle bazantow, chodzily mi po glowie bazanty i pawie. No i jak tego wczoraj zlapalem to sie zdecydowalem na bazanty wiadomo. Ale wiem malo o tych zwierzetach i chcialbym by mi ktos podpowiedzial kilka rzeczy. Chodzi mi glownie o karmienie, bo na temat warunkow to wiem co trzeba zrobic i jak trzymac. A na temat karmienia wiem malo i jeszcze cos podpowiedzcie o chorobach i jak zapobiegac. I czy to forum jest dobre czy znacie jakies lepsze o bazantach bo ja sie nie orientuje.
podejrzewam ze juz gdzies byly tkie tematy ale nie mam czasu przeszukiwac forum i czytac wszystkiego a chcialbym mu od poczatku dawac do jedzenia to co powinienem

z gory dziekuje za pomoc
marcinc86
marcinc86
 
Posty: 22
Rejestracja: Poniedziałek, 05 Kwiecień 2010 12:19
Miejscowość: Częstochowa

Postprzez młody » Poniedziałek, 05 Kwiecień 2010 20:49

Karmienie mniej więcej tak jak kury. ALe dla bażantów dobre są mieszanki zbożowe, kukurydza pszenica owies itp. Dobrze dodać troche oleistych rzepaku, słonecznika. Warto tez dawac warzywa marchew buraczki itp.

A tak z ciekawości zapytam, złapałeś tzn kupiłeś czy złapałeś dzikiego. Bo nie ma dzikozyjących bazantów złotych. Jezeli złapałeś na polu to zapewne bazanta łownego - obrożnego.

To forum jest bardzo dobre na rozmowy w tym, temacie. Ja nie znam lepszego. Są takie co to się dużo wszyscy wypowaidają a jak zapytasz to niekt nie odpowie.
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie

Postprzez marcinc86 » Niedziela, 11 Kwiecień 2010 21:16

zlapalem bo pewnie komus uciekl, ale zyl kilka dni na wolnosci
marcinc86
marcinc86
 
Posty: 22
Rejestracja: Poniedziałek, 05 Kwiecień 2010 12:19
Miejscowość: Częstochowa


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany