Witam. Pare słów o mnie i co zamierzam:)

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Witam. Pare słów o mnie i co zamierzam:)

Postprzez BernadettaBaranowicz » Wtorek, 25 Marzec 2014 10:55

Witam jestem tu nowa.
Na razie czytam, ponieważ zanim zacznę hodowle Chcę się dużo dowiedzieć :) dlatego też nie zamierzam śmiecić forum(nie czytam regulaminu ponieważ na każdym forum jest podobny,a to nie moje pierwsze forum). Parę słów o mnie byście wiedzieli z jaką wariatką macie do czynienia:)
Mam na imię Bernadetta pochodzę z jednego z najbardziej cudownych miejsc na ziemi gdzie pracy nie ma w ząb, czyli jest największe chyba bezrobocie:) Czyli podkarpacie:) Mieszkałam trochę na śląskim i trochę w łódzkim ale nie zamarzam wracać tam:) Dokładnie pochodzę z małego miasteczka nad Sanem(najpiękniejszą rzeką:) Czyli Rudnik nad Sanem:)
Mam 25 lat, mam męża i córeczkę :) uwielbiam zwierzęta:) kocham obserwować ptaki:)

Co zamierzam? Chciałabym hodować pawie, bażanty oraz kurki ozdobne.
Myślicie na to trzeba miejsca ogromnej woliery i czasu:)
Wydzierżawiliśmy od miasta za naszym podwórzem kawał ziemi(niestety budować tam się nie można ale postawić wolierę i dom dla ptaszysk jak najbardziej. na razie jest tam lat zachwaszczony akacjowatymi:) czyli trzeba go karczować:) więc to zajmie dużo czasu bo pozbycie się tzw akacji jest tak samo trudne jak pozbycie się bzu:)
Do tego dojdzie pewnie hodowla jakiegoś psa bo mieszkamy w lesie wiec lisy, kuny łasice łaski jastrzębie i inne tego rodzaju, a nawet wilki(te nie podchodzą pod domy a mieszkają w czarnym lesie daleko ode mnie choć widziano je już bliżej. tak tereny i lasy są cudne:)
Wiec zamiast elektrycznego pastucha wolę p prostu dwa żywe czworonogi:)

Z tata wczoraj rozmawiałam(bo sama nie dam rady, a to był pomysł taty ale ja chętna podołać temu:) ) Postawimy przykryta wolierę na podmurówce i z siatki o małych oczkach jak dla papug co jak co nie chce łasek w wolierze:D. Postawimy im domek z okrągłych beli. Ponieważ wiemy, że murowany nie jest dobrym rozwiązaniem jest zimny zimą oraz ptaszki mogą dostać reumatyzmu.

Woliera myślę, że będzie olbrzymia :) ale teraz zastanawiam się jak duża:) jako, że nie jestem sadystką :) a miłośniczką zwierząt na pewno nie pozwolę na za małą wolierę:)

Pytanie. jakie pozwolenia muszę miec by móc sprzedawać ptaki? Na pewno inspektorat weterynaryjny oraz opieka weterynarza skarbówka i wpis w związek hodowców czy coś?

Tutaj będę wam bazgrać o dalszych planach myślę, że hodowla ruszy za rok dwa a nawet trzy:( niestety fundusze:)
Będzie mi miło jak mnie przyjmiecie. Do tego jestem osoba chaotyczną spowodowane to jest moją chorobą, więc proszę o wyrozumiałość. Często zapominam słów więc jeśli znajdziecie w nawiasie opis słowa nie patrzcie na to krzywo. Staram się żyć pełnią życia:) ale nie zawsze można :) Tata ma autko a ja wiedzę i plany:) tata ma tez wiedzę i myślę, że jak razem siądziemy to będzie coś pięknego i coś co nas w końcu do siebie zbliży:)

Dziękuję za uwagę a teraz biorę się za czytanie i pytanie czyli zamęczę was i na pewno będziecie mnie mieli dość ponieważ wiem jak to jest z nowicjuszami na forum:) przez wiele lat byłam na forum o akwarystyce :) tam poznałam męża:) potem na forum o prosiakach morskich(ponieważ zostałam zmuszona do opieki nad jednym a nie miałam o nich pojęcia. potem forum o chomikach, gryzoniach itd:)

Pies też się przyda przed złodziejami:)
BernadettaBaranowicz
 
Posty: 4
Rejestracja: Wtorek, 25 Marzec 2014 10:20

Re: Witam. Pare słów o mnie i co zamierzam:)

Postprzez BernadettaBaranowicz » Wtorek, 25 Marzec 2014 13:17

Jeszcze jedno pytanie a nie widzę pola edycja;/ powinno być.

Potrzebuje linku do hodowców pawi ale nie chce tzw kundli, gdzie rozmnażane jest rodzeństwo. Zależy mi na czystych samicach i samcach bez genetycznego obciążenia. nie mam zamiaru prowadzić hodowli wsobnej. naoglądałam się wystarczająco połamanych gryzoni w wyniku chowu wsobnego. Była bym wdzięczna za rady.
BernadettaBaranowicz
 
Posty: 4
Rejestracja: Wtorek, 25 Marzec 2014 10:20

Re: Witam. Pare słów o mnie i co zamierzam:)

Postprzez galazkairek » Piątek, 28 Marzec 2014 8:35

witam !
Ja też jestem początkującym amatorem ... z zapędami do zrobienia na ptaszkach jakiegoś mniejszego lub większego interesu. Zatem Tobie Koleżanko i sobie życzę powodzenia w początkach hodowli.
Ja rozpoczęłem miesiąc temu od jednej małej wolierki rodzinnej z małym stadkiem bażanta łownego. Koszt nie wygórowany ... konstrukcja tak zaplanowana aby szybko można było powiększyć (dobudować) o kolejne woliery w miarę przyrostu naturalnego "towarzystwa". Ma to na celu zdobycie doświadczenia i powolne (mozolne) sukcesywne oraz konsekwentne zbieranie środków finansowych bez obciążania budżetu domowego. Wiadomo dołożyć trzeba ... ale miło będzie jak chociaż ptaszki na karmę zarobią. A i rosołek z bażancika też jest bardzo dobry i zdrowy.
Pies ? to chyba kiepski pomysł sam posiadam dwa ... i obudziły się w nich pierwotne instynkty ... poległy w heroicznej walce : 1- kogucik, 1 - kurka, mimo zabezpieczenia podmurówką, grubą siatką itp. znalazły jakiś słaby punkt zabezpieczenia i skorzystały z niego, a mnie wydawało się nie do sforsowania. Bażanty znalazłem jako trofeum moich czworonożnych pupili w budach ... sam prawie dostałem zawału, a krew mię zalała po czubek głowy ... nerwy w strzępach ... ale cóż pies nie winien tyko jego naturalny instynkt łowiecki ...przykre ale prawdziwe ... następnego dnia kurier dostarczył "pastucha" po czym zamontowałem go, a psom "wyznaczyłem ich rejon działania". Wczoraj jedna z suczek ośmieliła się zainteresować wolierą ... i przypomniała sobie tym samym o wyznaczonym da niej rewirze. Także moja rada ... ogrodzenie elektryczne jest nieodzownym elementem zabezpieczenia hodowli czy przed " domowymi drapieżnikami " czy też tymi dzikimi.
Lepiej zapobiegać niż dokupywać nowy inwentarz, a to drugie jest znacznie droższe.
Najlepiej zrobić sobie wycieczkę do jakiegoś dużego hodowcy i trochę popodglądać jego rozwiązania ... ja trafiłem na bardzo życzliwego Pana i wiele się dowiedziałem ... mimo tego iż było to szeroko opisane na forach i innych e-stronkach. Po prostu jak się posłucha to lepiej pamięta a jak zobaczy to już w ogóle człowiek staje się prawie profesionalistą.
To na tyle co miałbym do opisania bo jak wyżej wspomniałem "hodowcą" jestem od miesiąca, więc i mało jest dobrych rad. Ale jak Koleżanka sobie życzy postaram się na bieżąco pisać o swoich błędach ... bo najlepiej człowiek uczy się na błędach a najlepiej na cudzych tzn. moich ... ha ha ha.
Zatem powodzenia !!!! Tobie i sobie.
Ja teraz czekam na lęgi ... jak pojawią się jajeczka zakupię inkubator ...jak zaczną się lęgnąć powiększę infrastrukturę i tak "powoi z mozołem jak żółw ociężale ruszyła maszyna z żelaza i stali" ...
Pozdrawiam i jeszcze raz powodzenia.
Awatar użytkownika
galazkairek
 
Posty: 62
Rejestracja: Czwartek, 27 Marzec 2014 8:29

Re: Witam. Pare słów o mnie i co zamierzam:)

Postprzez Anzelm » Sobota, 29 Marzec 2014 9:50

W takiej sytuacji trzeba kupić ptaki z hodowli z innych rejonów kraju, wtedy jest największe prawdopodobieństwo, że nie będzie chowu wsobnego.
Pieska polecam z gatunków owczarków, np azjaty
Anzelm
 
Posty: 15
Rejestracja: Piątek, 28 Marzec 2014 6:35

Re: Witam. Pare słów o mnie i co zamierzam:)

Postprzez galazkairek » Sobota, 29 Marzec 2014 10:56

Myślę iż Kolega Anzelm ma rację z owczarkiem, jak nazwa wskazuje to rasa pilnująca ... tylko żeby nie gustował w drobiu i najlepiej parkę lub dwa psy ... suczki lubią ze sobą walczyć ... jak to kobiety każda chce rządzić ... ha ha ha trochę męskiego szowinizmu ... wiem to ze swojego doświadczenia, miałem dwie suczki i nie lubiły się wzajemnie a teraz przypadkowo omyłkowo znowu mam dwie "dziewczynki" i również próbują na siebie wzajemnie wpływać nie koniecznie po dobroci. I naprawdę jeszcze raz polecam ogrodzenie elektryczne, tym bardziej iż większość hodowców je stosuje.
Ptaki z różnych hodowli ? Sądzę iż z jednej dużej też wyeliminuje chów wsobny, dużo ptaków to bardzo małe prawdopodobieństwo krycia rodzeństwa podobnie jest w naturze. Mali "farmerzy" to niestety zagrożenie uszkodzeń genetycznych itp., chyba że uczciwie podchodzą sprawy i mieszają z odpowiedzialnością lokatorów swoich wolier ... prawdziwy hodowca czy to amator czy przemysłowiec dba o swoje pogłowie i zależy mu na jak najlepszych wynikach.
Awatar użytkownika
galazkairek
 
Posty: 62
Rejestracja: Czwartek, 27 Marzec 2014 8:29

Re: Witam. Pare słów o mnie i co zamierzam:)

Postprzez BernadettaBaranowicz » Niedziela, 30 Marzec 2014 20:21

Suki nie walczą między sobą:) a psy o dominacje:) ja chce labradory:) uwielbiam te rase:)
BernadettaBaranowicz
 
Posty: 4
Rejestracja: Wtorek, 25 Marzec 2014 10:20


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany