biała łasica?

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

biała łasica?

Postprzez kazik » Środa, 08 Styczeń 2014 11:56

Witajcie mam pytanie czy widział ktoś kiedyś białą łasicę ? Byłem w weekend w górach i w schronisku na dworze zauważyłem coś białego jak śmiga pomiędzy belkami. Co dziwne zwierzę było całkowicie białe, czy to mogła być łasica? Występują białe łasice?
kazik
 
Posty: 32
Rejestracja: Piątek, 22 Listopad 2013 8:24

Re: biała łasica?

Postprzez mark » Poniedziałek, 13 Styczeń 2014 22:05

Tak występują białe łasice, również widziałem.
mark
 
Posty: 55
Rejestracja: Niedziela, 28 Czerwiec 2009 11:31
Miejscowość: lubelskie

Re: biała łasica?

Postprzez Slavamaz » Wtorek, 14 Styczeń 2014 6:33

Mógł być i gronostaj. I łasica i gronostaj zmieniają w zimie futro z brunatnego na białe. Tylko u gronostaja koniuszek ogona zostaje czarnym.
Slavamaz
 
Posty: 41
Rejestracja: Niedziela, 12 Styczeń 2014 18:40
Miejscowość: Uzhgorod, Ukraine

Re: biała łasica?

Postprzez kazik » Wtorek, 14 Styczeń 2014 8:09

Hahha czyli jednak to nie były zwidy :lol: Wydaje mi się, że to była jednak łasica, bo ogon także miała całkowicie biały. Swoją drogą ciekawe czy nie broi im tam w tym budynku tak jak kuna.
kazik
 
Posty: 32
Rejestracja: Piątek, 22 Listopad 2013 8:24

Re: biała łasica?

Postprzez mark » Wtorek, 14 Styczeń 2014 14:25

Ja widziałem ją w lesie daleko od zabudowań, łasica jest bardziej pożyteczna niż szkodliwa, tępi gryzonie. Zrobiłem nawet kilka zdjęć [było to rok temu] ale na śniegu jest mało widoczna.
mark
 
Posty: 55
Rejestracja: Niedziela, 28 Czerwiec 2009 11:31
Miejscowość: lubelskie

Re: biała łasica?

Postprzez Anzelm » Sobota, 29 Marzec 2014 10:10

łasice są brązowe i tylko brzuszek oraz pierś mają białą. Latem zupełnie białe futro, natura w ten sposób pomaga im przetrwać, dostosowują się do otoczenia.
Anzelm
 
Posty: 15
Rejestracja: Piątek, 28 Marzec 2014 6:35


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany