Sztuczna nora dla lisów

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Sztuczna nora dla lisów

Postprzez Slavamaz » Czwartek, 13 Luty 2014 19:31

Czy są wśród nas myśliwy?
Myślę, że tak. Mam pytanie czy ktoś słyszał o budowie sztucznej nory dla lisów w terenach użytkowych?
A może i przyjmował uczestnictwo w budownictwie?
Slavamaz
 
Posty: 41
Rejestracja: Niedziela, 12 Styczeń 2014 18:40
Miejscowość: Uzhgorod, Ukraine

Re: Sztuczna nora dla lisów

Postprzez mark » Czwartek, 13 Luty 2014 22:09

W jakim celu ta budowa miała być ?
mark
 
Posty: 55
Rejestracja: Niedziela, 28 Czerwiec 2009 11:31
Miejscowość: lubelskie

Re: Sztuczna nora dla lisów

Postprzez Slavamaz » Piątek, 14 Luty 2014 6:49

Myślałem że wy mi opowiecie. W Ukrainie jeszcze nie słyszałem żeby budowały.
Ja patrz jeden film o polowaniu w Polsce i tam myśliwym mówiły o sztucznych norach. Że już trzy zrobiły w swoich terenach.
Mi stanęło ciekawy.
Myślę, że to dzieje się dla ulgi wydobycia lisów. Być może w sztucznej norze psowi lżej pracować. Być może dzieje się jakaś konstrukcja, żeby lisa lżej wygonić i pies otrzymał mniej urazów. :?
Slavamaz
 
Posty: 41
Rejestracja: Niedziela, 12 Styczeń 2014 18:40
Miejscowość: Uzhgorod, Ukraine

Re: Sztuczna nora dla lisów

Postprzez zigi69 » Piątek, 14 Luty 2014 7:08

Slavamaz napisał(a):Czy są wśród nas myśliwy?
Myślę, że tak. Mam pytanie czy ktoś słyszał o budowie sztucznej nory dla lisów w terenach użytkowych?
A może i przyjmował uczestnictwo w budownictwie?


Kolego ja jestem myśliwym. Co prawda nie uczestniczyłem w budowie sztucznych nor ale mniej więcej wiem o co chodzi. Sztuczne norę budują koledzy którzy często norują. W takiej norze psu dużo łatwiej jest wygonić lisa. Po za tym lis psa nie zakopie co zdarza się na norach naturalnych, a wtedy trzeba kopać i to wcale nie jest łatwe. Niestety nie zawsze uda się zdążyć z wykopaniem. Zresztą w sztucznych norach łatwiej jest kontrolować co w nich mieszka. Mniejsze prawdopodobieństwo natrafienia na borsuka.
A Ty jesteś myśliwym??
Pozdrawiam Wojtas
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: Sztuczna nora dla lisów

Postprzez Slavamaz » Piątek, 14 Luty 2014 7:19

Tak, ja też myśliwy.
I ojciec był, i dziad.
Prawda jest taka, że teraz przeważnie poluję na drobnego zwierza polny. Zazwyczaj na bażanta. Mam niemieckiego krótkowłosego legawсą. Jednak ostatnio u nas rozwodziło się wiele lisów. Czas wdaje się wydobyć, jednak większość nie, bo nie mamy dobrych psów. Chcęm tego roku kupić jeszcze i niemieckiego teriera myśliwskiego.
Toż trochę interesuję się.
Mi w ogóle bardzo ciekawe polowanie w Polsce. Myśliwskie sygnały, tradycje. U nas tego nie ma :(
Slavamaz
 
Posty: 41
Rejestracja: Niedziela, 12 Styczeń 2014 18:40
Miejscowość: Uzhgorod, Ukraine

Re: Sztuczna nora dla lisów

Postprzez zigi69 » Piątek, 14 Luty 2014 8:04

Też mam wyżła niemieckiego krótkowłosego, za 12 dni skończy rok ;) U nas w łowisku też głównie drobna zwierzyna. Polujemy na bażanty kaczki głównie, pojawiają się też gęsi i gołębie. U nas sporo poluje się na lisy, jest ich dużo. Dziki pojawiają się przejściowo. Mamy też dosyć fajną populacje sarny. Jak chcesz pogadać coś więcej to napisz na priv nie ukrywam że również jestem ciekawy tego jak u was wygląda łowiectwo.
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: Sztuczna nora dla lisów

Postprzez Slavamaz » Piątek, 14 Luty 2014 14:00

ОК!Dziękuję! Z zadowoleniem pogadam. Wieczorem napiszę.
Teraz idę montować grzejne elementy do inkubatora. :D
Slavamaz
 
Posty: 41
Rejestracja: Niedziela, 12 Styczeń 2014 18:40
Miejscowość: Uzhgorod, Ukraine


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany