bażanty wyrywają sobie pióra

Tutaj można umieszczać swoje wszelkie wywody, opowiadania wątpliwości dotyczące systematyki bażantów. Porozmawiamy też który gatunek i dlaczego jest lepszy a drugi gorszy

bażanty wyrywają sobie pióra

Postprzez kazik » Czwartek, 23 Styczeń 2014 9:25

hej wszystkim, czy znacie jakiś sposób żeby sprawić, aby bażanty nie wyrywały sobie piórek? Zdarza się to niezbyt często ale niepokoi mnie to trochę...
kazik
 
Posty: 32
Rejestracja: Piątek, 22 Listopad 2013 8:24

Re: bażanty wyrywają sobie pióra

Postprzez jacob » Piątek, 31 Styczeń 2014 8:48

Hej jest kilka sposobów najważniejsze to osłonki na dzioby, uzupełnienie pokarmu w witaminy i związki mineralne, zapewnienie im "zajęcia"
jacob
 
Posty: 37
Rejestracja: Piątek, 13 Styczeń 2012 15:11

Re: bażanty wyrywają sobie pióra

Postprzez kazik » Wtorek, 04 Luty 2014 8:16

Co masz na myśli mówiąc zapewnienie zajęcia ?
kazik
 
Posty: 32
Rejestracja: Piątek, 22 Listopad 2013 8:24

Re: bażanty wyrywają sobie pióra

Postprzez jacob » Poniedziałek, 04 Sierpień 2014 8:34

Miałem na myśli jakieś drzewko czy chociaż gałęzie większe im wrzuć, to powinno im dać jakieś zajęcie ;)
jacob
 
Posty: 37
Rejestracja: Piątek, 13 Styczeń 2012 15:11

Re: bażanty wyrywają sobie pióra

Postprzez galazkairek » Środa, 04 Luty 2015 8:39

Witajcie !!!
Myślę iż zapewnienie odpowiedniej ilości mikroelementów w paszy powinno zastopować ten proceder. Ja do tej pory nie stosowałem osłonek na dzioby (ani nakładek, ani "okularów") i nie doświadczyłem w swojej hodowli podjadania piór , mimo iż na 24 m2 woliery (nie zadurza) zamieszkują stadka podstawowe w liczebności 8+1, i to przez cały rok a w okresie dorastania piskląt to i zdarza się więcej sztuk na m2 (niestety). Zielenina ( kapusta, sałata, pekińska, cykoria - oczywiście odpady z kuchni - zerowe koszty), skorupki jaj (odpowiednio spreparowane również odpady z kuchni - dużo wapnia), zboża oleiste, owoce, warzywa ( marchew, cebula, buraki - oczywiście odpady z kuchni - zerowe koszty), słoninka surowa (nie solana, nie peklowana ani wędzona), karma dla psów (opcjonalnie do słoninki). Wrzuciłem bażantom również trochę świerkowych i sosnowych gałęzi :idea: - można powiedzieć iż się nimi bawią podskubując igły i mimo iż łowne w teorii nie zjadają igliwia to zauważyłem że same dołożyły do swojego menu "świerczynę" :shock: (sosnowe igły są za duże i nie przypadły im do gustu :P ). Moja hodowla jest hobbystyczna na własny użytek dlatego nie używam suplementów diety w postaci dodatków paszowych. Ale wiem iż są zalecane (niższe koszty). Także odpowiednia dieta ( podkreślam skorupki jaj) ... i powinny być "szczęśliwe" bez piór pobratymców. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
galazkairek
 
Posty: 62
Rejestracja: Czwartek, 27 Marzec 2014 8:29

Re: bażanty wyrywają sobie pióra

Postprzez kazik » Piątek, 06 Luty 2015 9:45

dzięki za porady koledzy, czy znacie może jeszcze jakieś sposoby na "zapewnienie rozrywki" bażantom?
kazik
 
Posty: 32
Rejestracja: Piątek, 22 Listopad 2013 8:24

Re: bażanty wyrywają sobie pióra

Postprzez rolniczka585 » Wtorek, 23 Styczeń 2018 12:47

Mam pytanie. Czy kubraczki/siodełka dla bażantów są wielokrotnego użytku? Jak z ich trwałością?
rolniczka585
 
Posty: 64
Rejestracja: Wtorek, 05 Wrzesień 2017 9:54

Re: bażanty wyrywają sobie pióra

Postprzez stasiu77 » Środa, 24 Styczeń 2018 14:57

Tak można ich używać wiele razy, nic się z nimi nie dzieje, zgubić przez ptaki też bardzo trudno.
stasiu77
 
Posty: 116
Rejestracja: Środa, 02 Marzec 2016 11:43

Re: bażanty wyrywają sobie pióra

Postprzez rolniczka585 » Piątek, 26 Styczeń 2018 10:33

Dzięki za odpowiedź, wezmę na testy zobaczymy jak się sprawdzi :) Stasiu a Ty je masz? Jak u Ciebie?
rolniczka585
 
Posty: 64
Rejestracja: Wtorek, 05 Wrzesień 2017 9:54

Re: bażanty wyrywają sobie pióra

Postprzez hunter » Wtorek, 30 Styczeń 2018 8:24

Ja mam, fajnie się sprawdzają. Ostatnio kupiłem to są mocne, wielokrotnego użytku. Te wcześniej jakieś słabe były. Popruły się. Nowe sa mocne, a żona nawet je prała dla kolejnych ptaków
hunter
 
Posty: 64
Rejestracja: Poniedziałek, 06 Listopad 2017 12:45

Re: bażanty wyrywają sobie pióra

Postprzez Tomix » Środa, 14 Luty 2018 8:58

Witajcie, jestem tu nowy. Moje bażanty jak piszecie w poście wyrywają sobie pióra. Szukałem informacji i rozwiązanie i mam nadzieje ze znalazłem sposób. Zamówię siodełka i zobaczę jak się sprawdzą.
Tomix
 
Posty: 10
Rejestracja: Środa, 14 Luty 2018 8:53

Re: bażanty wyrywają sobie pióra

Postprzez millek » Czwartek, 07 Czerwiec 2018 7:16

Ciekawe rozwiązanie z tymi mundurkami. Ja stosowałem tylko osłonki na dzioby.
millek
 
Posty: 21
Rejestracja: Piątek, 25 Maj 2018 7:45

Re: bażanty wyrywają sobie pióra

Postprzez kasiek » Piątek, 28 Wrzesień 2018 8:30

Mamy w tym roku pierwszy raz bażanty. Niestety koguty są bardzo bojowe. Poszukuję porady jakie osłonki wybrać, gdyż na rynku jest duży wybór. Chodzi mi o to by spełniały swoje, ale także nie były trudne w zakładaniu. Ewentualnie proszę o wskazówki jak je najprościej założyć.
kasiek
 
Posty: 1
Rejestracja: Piątek, 28 Wrzesień 2018 8:23

Re: bażanty wyrywają sobie pióra

Postprzez hunter » Piątek, 28 Wrzesień 2018 9:00

Witaj Kasiek!
Sposobów jest dużo. U mnie sprawdzają się najlepiej tzw. okulary. Czerwone ze szpileczką. Szpilką przebijasz przez nozdrza.
hunter
 
Posty: 64
Rejestracja: Poniedziałek, 06 Listopad 2017 12:45

Re: bażanty wyrywają sobie pióra

Postprzez stasiu77 » Wtorek, 09 Październik 2018 10:59

W tym roku zakładałem swoim młodym bażantom te okulary ale trzeba się trochę nasiłować, bażant jest bardzo silny, mimo swoich rozmiarów, trzeba też uważać żeby krzywdy im przypadkiem nie zrobić.
stasiu77
 
Posty: 116
Rejestracja: Środa, 02 Marzec 2016 11:43

Re: bażanty wyrywają sobie pióra

Postprzez komor » Wtorek, 30 Październik 2018 15:19

ja mam to już obcykane i idzie sprawnie. Kwestia dojścia do wprawy.
komor
 
Posty: 22
Rejestracja: Czwartek, 21 Czerwiec 2018 13:42


Wróć do Systematyka bażantów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany