Słyszeliście kiedyś o bażancie wegierskim

Tutaj można umieszczać swoje wszelkie wywody, opowiadania wątpliwości dotyczące systematyki bażantów. Porozmawiamy też który gatunek i dlaczego jest lepszy a drugi gorszy

Słyszeliście kiedyś o bażancie wegierskim

Postprzez kogut » Środa, 06 Wrzesień 2006 20:34

Czy spotkaliście się kiedyś z odmianą bażanta łownego o nazwie węgierski? Klient mnie ostatnio pytał i kurcze nie wiem.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Postprzez piotrek » Środa, 06 Wrzesień 2006 20:58

To takie jasne bażanty, ja widziałem jasnobrązowe. Podobno są problemy że się krzyżują z obrożnymi i podobno, młode samce z takiej krzyżówki są niepłodne. Tak słyszałem. Sam nie miałem nigdy takich.
piotrek
 
Posty: 11
Rejestracja: Środa, 06 Wrzesień 2006 10:49
Miejscowość: Zielona Góra

Postprzez rapit » Środa, 06 Wrzesień 2006 21:24

Nie wiem, ja niby 2 razy widziałem odmiane węgierską. Nie dość że nie były do siebie podobne to jeszcze zupełnie do nikogo niepodobne. Jeden był prawie biały, drugim razem wyglądał troche jak kuropatwa tylko troche nastroszone piórka na głowie i podgardlu.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

Postprzez młody » Niedziela, 17 Wrzesień 2006 21:10

Znalazłem coś podobnego w internecie. Strona amerykańskiego hodowcy, orginalnie brzmi hungarian pheasent, to chyba o to chodzi. Niby to łowny bażant ale wygląda jakoś dziwnie.
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie

Postprzez edgar9 » Poniedziałek, 09 Październik 2006 20:29

Hmm, no ja szczerze mówiąc nigdy nie słyszałem o takiej odmianie. Choć wiadomo podgatunków i krzyzówek jest multum. Z drugiej strony jak miałyby być bezpłodne to jakby się rozmnażały?
edgar9
 
Posty: 40
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 12:50
Miejscowość: Kalisz

Postprzez xwiatr » Czwartek, 16 Listopad 2006 12:13

Ostatnio byłem na podlasiu u jednego hodowcy. Poznałem go kiedyś na wystawie ptaków ozdobynch. Pochwalił mi się właśnie posiadaniem pary bażanta węgierskiego. Zainteresował mnie ten temat, bo faktycznie zagldałem do tegą wątku już wcześniej.
Jak się okazało faktycznie są nieco inne od klasycznego bażanta łownego.
Choć zdecydowanie im bliżej ubarwieniem do wszelkich łownych kolchisjkiego niż np. tragopana, czy nawet królewskiego.

Są przede wszystkim jaśniejsze w upierzeniu. U kogutów ogon jest krótszy niż u kolichijskiego.
Edgar9 oczywiście, że są płodne :-) Samica składa podobno do 30 jaj w sezonie.
xwiatr
 
Posty: 152
Rejestracja: Sobota, 12 Sierpień 2006 0:49


Wróć do Systematyka bażantów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany