Gatunki bażantów do introdukcji

Tutaj można umieszczać swoje wszelkie wywody, opowiadania wątpliwości dotyczące systematyki bażantów. Porozmawiamy też który gatunek i dlaczego jest lepszy a drugi gorszy

Gatunki bażantów do introdukcji

Postprzez garzew2 » Piątek, 15 Listopad 2013 8:35

Witam. Jakie gatunki bażantów mogą być introdukowane w polskich środowiskach? Czy to jest jakoś regulowane przez przepis o ochronie środowiska, że taki albo taki gatunek bażanta może być wykorzystany albo nie od zasiedlania łowisk.
garzew2
 
Posty: 105
Rejestracja: Środa, 12 Wrzesień 2012 12:42

Re: Gatunki bażantów do introdukcji

Postprzez zigi69 » Piątek, 15 Listopad 2013 9:01

Na pewno najpopularniejszym gatunkiem introdukowanym na dzień dzisiejszy jest bażant łowny (obrożny) a następnym jest mongoł jednak jego ilości są znikome jeśli chodzi o wysiedlenia. Mongoła wsiedla się raczej aby uatrakcyjnić łowisko, ja sam od jakiegoś czasu wypuszczam mongoły w okolicach mojego miejsca zamieszkania.
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: Gatunki bażantów do introdukcji

Postprzez 4aqua3 » Niedziela, 24 Listopad 2013 17:40

No właśnie. Dobre pytanie. Od kilku sezonów zastanawiam się czy można przeznaczyć do introdukcji inne gatunki ptaków niż bażant łowny, czy kuropatwa. Mam tu na myśli kiśćca srebrzystego i bażanta diamentowego.
Dołączam się więc do pytania garzew2.
4aqua3
 
Posty: 47
Obrazki: 0
Rejestracja: Sobota, 23 Kwiecień 2011 22:00
Miejscowość: Kłodzino/Przelewice/Stargard

Re: Gatunki bażantów do introdukcji

Postprzez sputnik » Wtorek, 26 Listopad 2013 9:24

4aqua3 napisał(a):No właśnie. Dobre pytanie. Od kilku sezonów zastanawiam się czy można przeznaczyć do introdukcji inne gatunki ptaków niż bażant łowny, czy kuropatwa. Mam tu na myśli kiśćca srebrzystego i bażanta diamentowego.
Dołączam się więc do pytania garzew2.


@4aqua3 - zawsze byłem ciekaw czy uzyskanie zgody na hodowlę kuropatwy wymaga dużo zachodu? Wnioskuję z Twojego posta, że hodujesz kuropatwy :)
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: Gatunki bażantów do introdukcji

Postprzez zigi69 » Wtorek, 26 Listopad 2013 14:42

Słuchajcie może i dało by się wypuścić inne gatunki bażantów tylko że według mnie nie przeżyją na wolności, po raz jako zwierzęta przetrzymywane w niewoli od x pokoleń zatraciły część ostrożności, co skrupulatnie wykorzystują drapieżniki i ludzie tak ludzie. Bażanty takie są oswojone i nie uciekają tak szybko jak łowne przed ludźmi więc Ci na pewno by je wyłapali, zresztą miały by problem z znajdywaniem i pobieraniem pokarmu.
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: Gatunki bażantów do introdukcji

Postprzez 4aqua3 » Wtorek, 26 Listopad 2013 21:37

Nie, sputnik, nie hoduję kuropatw, ale robi to koło łowieckie w pobliżu mojej miejscowości. Kuropatwy i bażanty chowane są tam właśnie do introdukcji.
4aqua3
 
Posty: 47
Obrazki: 0
Rejestracja: Sobota, 23 Kwiecień 2011 22:00
Miejscowość: Kłodzino/Przelewice/Stargard

Re: Gatunki bażantów do introdukcji

Postprzez DANIELO » Piątek, 17 Styczeń 2014 21:16

A gdzie znajduje się ta miejscowość jak mogę wiedzieć ?
DANIELO
 
Posty: 39
Rejestracja: Wtorek, 10 Grudzień 2013 23:15

Re: Gatunki bażantów do introdukcji

Postprzez kunek » Czwartek, 03 Marzec 2016 11:57

Nie ważne czy to bażant łowny czy inny, ptaki wychowywane w niewoli niestety nie poradzą sobie w warunkach naturalnych. Taki bażant ma zmieniony układ pokarmowy i ograniczone umiejętności wyszukiwania pokarmu.
kunek
 
Posty: 80
Rejestracja: Środa, 10 Luty 2016 11:07


Wróć do Systematyka bażantów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany