metalowe nakładki na dzioby

Wszystko to co niezbędne jest do hodowli bażantów. Porady i sugestie na temat budowy wolier, pomiesczeń odchowalnikowych, itp. Pytania jak zrobić, jak zorganizować itp...

metalowe nakładki na dzioby

Postprzez janek » Sobota, 26 Październik 2013 7:06

Hej, ostatnio natrafiłem na metalowe nakładki na dzioby mocowane za pomocą także metalowej spinki. Powiem szczerze zawsze widziałem plastikowe osłonki przeciw dziobaniu. Czy stosował ktoś metalowe? Czy są lepsze czy gorsze?
janek
 
Posty: 101
Rejestracja: Wtorek, 24 Styczeń 2012 15:32

Re: metalowe nakładki na dzioby

Postprzez sputnik » Poniedziałek, 28 Październik 2013 8:49

Powiem szczerze, że jeszcze się z takimi nie spotkałem i nie słyszałem czy lepsze czy gorsze... Wrzuć zdjęcie jak możesz!
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: metalowe nakładki na dzioby

Postprzez mokwam » Poniedziałek, 28 Październik 2013 10:47

Ja osobiście też nigdy nie spotkałem się z metalowymi nakładkami na dzioby. Moim zdanie nie jest to najlepsze rozwiązanie, no chyba, że te nakładki wykonane są z jakiegoś metalu szlachetnego (srebro, złoto lub platyna :shock: ). Wykonanie z normalnej stali według mnie nie wchodzi w grę ze względu na korozję jakiej w naturalny sposób ulegają zwykłe metale. Nawet ocynk według mnie nie pomoże bo równiez podlega utlenianiu a jego tlenki są szkodliwe (zapytajcie pierwszego lepszego spawacza, który miał do czynienia z ocynkiem w jakim stanie są jego płuca...). Ta samam sytuacja dotyczy aluminium... Pozostaje stal nierdzewna lub chirurgiczna, z tym małym ale, że nasadki wykonane z tych stali musiałby ważyć z 10 deko.
Ja osobiście nie zafundowałbym moim bażantom takiego ciężaru na dziobach.

Osobiście używam zwykłych nasadek plastikowych i jestem z nich bardzo zadowolony (lekkie, tanie, nieszkodliwe dla ptaków i faktycznie spełniające swoje zadanie).

Pozdrawiam,
mokwam
 
Posty: 73
Rejestracja: Niedziela, 07 Październik 2012 10:54
Miejscowość: Zator

Re: metalowe nakładki na dzioby

Postprzez janek » Wtorek, 29 Październik 2013 8:36

Tak wyglądają te zapinki:

Image

Podobno taki komplet waży tylko 3 gramy... Mokwam a jaki typ stosujesz osłonek? Takie okulary ograniczające zakres widzenia, czy coś co uniemożliwia zamknięcie dzioba?
janek
 
Posty: 101
Rejestracja: Wtorek, 24 Styczeń 2012 15:32

Re: metalowe nakładki na dzioby

Postprzez didia12 » Wtorek, 29 Październik 2013 9:35

Jedne plus dla tych osłonek to mają bardzo fajne spinki - przy tych osłonkach nie trzeba się przebijać szpilkami na wylot przez dziób :( wystarczy tylko je z zewnątrz zacisnąć, żeby lekko weszły w otwory nosowe.
didia12
 
Posty: 54
Rejestracja: Środa, 17 Październik 2012 7:13

Re: metalowe nakładki na dzioby

Postprzez mokwam » Czwartek, 31 Październik 2013 10:48

System "montowania" na dzioby może i lepszy od tradycyjnego, jednak zawsze to metal...
Ja stosuję zwykłe plastikowe i nigdy żaden bażant nie miał z tego powodu problemów zdrowotnych.
Poza tym ten model który ja stosuje nie ogranicza tylko widoczności tak jak tzw. "okulary", a w sposób fizyczny uniemożliwia dziobanie się bazantów. Przy tym nie stanowi najmniejszego problemu przy pobieraniu pokarmu przez bażany, nawet jeżeli podajemy całą kukurydzę (razem z kolbami) to bażanty nauczą się ją skutecznie wydziobywać...
Poniżej fotka.

Pozdrawiam,
Załączniki
3562757262.jpg
3562757262.jpg (13.77 KiB) Obejrzany 13755 razy
mokwam
 
Posty: 73
Rejestracja: Niedziela, 07 Październik 2012 10:54
Miejscowość: Zator

Re: metalowe nakładki na dzioby

Postprzez Jan77 » Wtorek, 05 Listopad 2013 9:00

O mam praktycznie identyczne zapinki jak te powyżej i bardzo dobrze mi się sprawdzały. Hm z metalowymi mam mieszane uczucia, i też jak Mokwam bałbym się, że będą rdzewieć...
Jan77
 
Posty: 142
Rejestracja: Wtorek, 31 Styczeń 2012 14:27

Re: metalowe nakładki na dzioby

Postprzez Paula87 » Czwartek, 07 Listopad 2013 9:05

O super, że trafiłam na temat.
Mam głównie bażanty ale ostatnio dostałam w spadku kilka kur.
Niestety sa troche agresywne i chciałam im założyć osłonki takie jak na zdjeciu powyzej jednak okazały sie za duże, czy ktos poleci osłonki dla kur?
Paula87
 
Posty: 54
Rejestracja: Piątek, 13 Styczeń 2012 22:19

Re: metalowe nakładki na dzioby

Postprzez garzew2 » Piątek, 08 Listopad 2013 8:23

Polecam nakładki na dzioby zasłaniające pole widzenia, kiedyś miałem problem z dziobaniem się bażantów i świetnie spełniły swoją rolę, do kur też będą pasować
garzew2
 
Posty: 105
Rejestracja: Środa, 12 Wrzesień 2012 12:42

Re: metalowe nakładki na dzioby

Postprzez Paula87 » Wtorek, 12 Listopad 2013 10:37

A pamiętasz jakie to były osłonki na dziób?
jednak dla kur muszę mieć mniejsze bo te kratki są trochę za duże.
Paula87
 
Posty: 54
Rejestracja: Piątek, 13 Styczeń 2012 22:19


Wróć do Urządzenia hodowlane

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany