Budowa pastucha elektrycznego na terenie miasta?

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Budowa pastucha elektrycznego na terenie miasta?

Postprzez dominikp64 » Czwartek, 31 Październik 2013 11:47

Witam. Znajomy ma problem z dzikami, które mu podchodzą na teren sadu i powodują znaczne szkody. Poleciłem mu założenie ogrodzenia elektrycznego - sam stosuje do ochrony pól które mam pod lasem.
Problem jest taki że on ma tą działkę na terenie miasta (obrzeża ale jednak) i nie jesteśmy pewni czy takie ogrodzenie można tam postawić? Czy w takim miejscach gdzie jest jednak większe natężenie osób postronnych będzie potrzebne jakieś zezwolenie?
dominikp64
 
Posty: 79
Rejestracja: Wtorek, 18 Wrzesień 2012 7:42

Re: Budowa pastucha elektrycznego na terenie miasta?

Postprzez Jan77 » Sobota, 02 Listopad 2013 8:38

Hm szczerze to zainteresowało mnie Twoje pytanie i poszperałem trochę w necie ale nigdzie nie było mowy żeby na pastucha mieć jakieś zezwolenie na budowę. Pastuch musi być oznaczony tabliczkami co 50 m, ze jest to ogrodzenie pod napięciem.
Jan77
 
Posty: 142
Rejestracja: Wtorek, 31 Styczeń 2012 14:27

Re: Budowa pastucha elektrycznego na terenie miasta?

Postprzez sputnik » Poniedziałek, 04 Listopad 2013 9:00

Najlepiej udaj się do urzędu miasta, bo z tą biurokracją to nigdy nie wiadomo...
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: Budowa pastucha elektrycznego na terenie miasta?

Postprzez Pio45 » Poniedziałek, 04 Listopad 2013 10:12

Ja własnie trafiłem na informację na jednym forum, ze to wymaga jedynie zgłoszenia a nie zezwolenia
Pio45
 
Posty: 205
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:57

Re: Budowa pastucha elektrycznego na terenie miasta?

Postprzez garzew2 » Poniedziałek, 04 Listopad 2013 15:43

Ogólnie każdy elektryzator musi spełniać normy bezpieczeństwa CE i być bezpieczny dla ludzi. Parę razy w życiu się dotknąłem elektryzatora i jakoś żyje. :lol:
Ważne żeby był dobrze oznakowany jak pisze Jan. Wtedy nikt nie może mieć pretensji jak się będzie pchać na druty mimo ostrzeżenia.
garzew2
 
Posty: 105
Rejestracja: Środa, 12 Wrzesień 2012 12:42


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany