promiennik z regulatorem

Wszystko to co niezbędne jest do hodowli bażantów. Porady i sugestie na temat budowy wolier, pomiesczeń odchowalnikowych, itp. Pytania jak zrobić, jak zorganizować itp...

promiennik z regulatorem

Postprzez janek » Czwartek, 12 Wrzesień 2013 7:07

Witajcie mam takie pytanie, bo stosuje promienniki o mocy 175W i czasami przydałoby się zmniejszyć moc - czy są na rynku i czy jest możliwe jakiegoś termostatu/regulatora mocy promiennika?
janek
 
Posty: 101
Rejestracja: Wtorek, 24 Styczeń 2012 15:32

Re: promiennik z regulatorem

Postprzez dominikp64 » Czwartek, 12 Wrzesień 2013 8:09

Myślę że można by było tu zastosować takie ściemniacze oświetlenia, one miały możliwość płynnego zmniejszania lub zwiększania mocy świecenie żarówek i z promiennikami powinno być tak samo.
dominikp64
 
Posty: 79
Rejestracja: Wtorek, 18 Wrzesień 2012 7:42

Re: promiennik z regulatorem

Postprzez sputnik » Piątek, 13 Wrzesień 2013 7:32

Dominik dobrze kombinujesz. Ewentualnie można znaleźć coś takiego jak oprawa z przełącznikiem mocy - masz przycisk, który zmniejsza moc o połowę.
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: promiennik z regulatorem

Postprzez garzew2 » Piątek, 13 Wrzesień 2013 8:04

Witam, ze ściemniaczami może być ten problem że nie każda żarówka czy promiennik do podgrzewania jest przystosowany do takich urządzeń i można je szybko uszkodzić. Chyba lepszym rozwiązaniem jak proponuje sputnik jest wybór opraw z przełącznikami - one są dedykowane do lamp grzewczych i nie ma ryzyka, że coś się spali.
garzew2
 
Posty: 105
Rejestracja: Środa, 12 Wrzesień 2012 12:42

Re: promiennik z regulatorem

Postprzez Pio45 » Piątek, 13 Wrzesień 2013 8:12

Dominik chodzi Ci o taki sprzęt jak stosuje się np. w gołębnikach?
Pio45
 
Posty: 205
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:57

Re: promiennik z regulatorem

Postprzez sputnik » Poniedziałek, 16 Wrzesień 2013 7:13

Pewnie tak, ale to drogi sprzęt i nie wiem czy by to się sprawdziło. Myślę, ze najlepsze i najprostsze wyjście to oprawa z przełącznikiem mocy ;)
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: promiennik z regulatorem

Postprzez Pio45 » Poniedziałek, 16 Wrzesień 2013 8:30

W takich mniejszych hodowlach jak u mnie to pewnie tak. Ja zawsze miałem zwykły prommiennik. Jakiś czas temu kupiłem tez płytę grzewczą na próbę, ale jestem bardziej zadowolony z promienników
Pio45
 
Posty: 205
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:57

Re: promiennik z regulatorem

Postprzez dominikp64 » Poniedziałek, 16 Wrzesień 2013 8:39

Pierwsze co mi przyszło do głowy to takie ściemniacze pokojowe. Ale rzeczywiście one mogą nie być przystosowane do promienników. Pio45 czy masz na myśli takie automatyczne sterowniki oświetlenia gołębników?
Widziałem taki elektroniczny regulator światła u znajomego, który jest zapalonym hodowcą gołębi. To urządzenie reguluje pory włączania i wyłączania się zasilania więc do lamp grzewczych też by się nadał żeby dogrzewać pisklęta tylko w określonych porach.
dominikp64
 
Posty: 79
Rejestracja: Wtorek, 18 Wrzesień 2012 7:42

Re: promiennik z regulatorem

Postprzez Pio45 » Wtorek, 17 Wrzesień 2013 8:09

No dokładnie o coś takiego, takie regulatory oświetlenia są w stanie wyłączyć lub włączyć w danym momencie światło oraz wpływać na jasność świecenia żarówki
Tylko w sumie pisklaki ciagle będą potrzebować ciepła, to nie wiem czy taki regulator byłby potrzebny, co innego do woliery
Pio45
 
Posty: 205
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:57


Wróć do Urządzenia hodowlane

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany