koszty utrzymania hodowli

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

koszty utrzymania hodowli

Postprzez janek » Wtorek, 23 Lipiec 2013 7:16

Witam, mam takie pytanie: ile plus minus miesięcznie kosztuje utrzymanie hodowli bażantów (ok. 50 ptaków powiedzmy)? Co jest największym kosztem?
janek
 
Posty: 101
Rejestracja: Wtorek, 24 Styczeń 2012 15:32

Re: koszty utrzymania hodowli

Postprzez sputnik » Środa, 24 Lipiec 2013 7:17

Na pewno wiele zależy od skali hodowli jaką się prowadzi. Najwyższe wydatki są na początku - budowa woliery, wyposażenie, karmidła, poidła itd. Myślę, że potem utrzymanie hodowli nie jest aż tak wysokie. Ja w tej chwili bażantów nie mam, ale mogę Ci powiedzieć, że na takiej profesjonalnej fermie bażantów miesięczny koszt utrzymania 1 sztuki to ok. 3 zł.
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: koszty utrzymania hodowli

Postprzez janek » Piątek, 26 Lipiec 2013 7:17

To rzeczywiście nie jest jakaś duża kwota, jeżeli się ma kilkanaście ptaków. Gorzej z pobudowaniem woliery, słyszałem, że ta siatka polietylenowa jest dosyć droga ale starcza na kilkanaście sezonów
janek
 
Posty: 101
Rejestracja: Wtorek, 24 Styczeń 2012 15:32

Re: koszty utrzymania hodowli

Postprzez dominikp64 » Piątek, 26 Lipiec 2013 7:54

Tak, ale te koszty utrzymania jakie podaje sputnik są wyliczone prawdopodobnie jeżeli pasze i karmy pochodzą w większości z własnej produkcji. Jeżeli miałbyś w całości kupować ziarno lub paszę to koszt produkcji bażantów będą dużo większe.
dominikp64
 
Posty: 79
Rejestracja: Wtorek, 18 Wrzesień 2012 7:42

Re: koszty utrzymania hodowli

Postprzez sputnik » Poniedziałek, 29 Lipiec 2013 7:24

Trafne spostrzeżenie Dominik. Ale i tak myślę, że spora część hodowców ma jakiś kawałek ziemi, co pomoże w obniżeniu kosztów ;)
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany