jajecznica

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

jajecznica

Postprzez uki » Poniedziałek, 04 Czerwiec 2007 15:59

Witam Wszystkich serdecznie!

Czy moze mi ktos udzielic odpowiedzi na pytanie:

Jaki smak maja jajka bazanta lownego, zlocistego, krolewskiego? Czy wogole nadaja sie one do spozycia?

Dzieki za odp. i Pozdrowionka...
uki
 
Posty: 2
Rejestracja: Poniedziałek, 04 Czerwiec 2007 14:39

Postprzez szmery » Poniedziałek, 04 Czerwiec 2007 16:08

jajka nadają się do spożycia, ale jeśli masz nadmiar jajek to przecież lepiej je sprzedać, popytać się znajomych może ktoś chce zapoczątkować hodowle.............itp. albo odchować młode potem sprzedawać je. może spróbuj się gdzieś z tym ogłosić np w jakiejś gazecie chętni na pewno się znajdą prędzej czy później....
szmery
 
Posty: 64
Rejestracja: Środa, 11 Kwiecień 2007 15:26
Miejscowość: KOWALE

Postprzez Bodzio » Wtorek, 05 Czerwiec 2007 0:22

Są smakosze którzy są wstanie dużo zapłacić za jaja bażantów. Ja jadłem ale moje podniebienie jest chyba mało wyrafinowane, bo jajecznica z boczkiem smakuje podobnie:)
Bodzio
 
Posty: 131
Rejestracja: Czwartek, 02 Listopad 2006 16:47

Postprzez Hobbysta » Wtorek, 05 Czerwiec 2007 7:12

Nawet ciasto można upiec (przynajmniej z jaj b. łownych)! Wiem, bo już jadałem takowe. A co do smaku, to też nie widzę różnicy między bażancimi a kurzymi jajami.
Hobbysta
 
Posty: 27
Rejestracja: Piątek, 04 Maj 2007 11:43
Miejscowość: śląskie

Postprzez uki » Środa, 06 Czerwiec 2007 14:46

Dzieki za odpowiedzi. Osobiscie nie posiadam ani jaj ani bazantow, dlatego w dziedzinie kulinarnej na temat bazantow nie mam zielonego pojecia (podobnie jak wiekszosc przecietnych zjadaczy chleba)

A co mozecie powiedziec na temat smaku miesa bazanciego?
Czy mieso bazanta smakuje podobnie jak kurczak?

Pozdrawiam...
uki
 
Posty: 2
Rejestracja: Poniedziałek, 04 Czerwiec 2007 14:39


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany