Pułapka na nornice

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Pułapka na nornice

Postprzez garzew2 » Poniedziałek, 17 Czerwiec 2013 14:44

Witam. Mam problem z gryzoniami, które ryją mi po trawniku i ogródku. Przewiduje że są to pewnie nornice, gdyż kanały które zauważam są znacznie mniejsze i nie ma charakterystycznych dla działalności kreta kretowisk.
Co byście polecili na takie małe szkodniki?
garzew2
 
Posty: 105
Rejestracja: Środa, 12 Wrzesień 2012 12:42

Re: Pułapka na nornice

Postprzez Jan77 » Środa, 19 Czerwiec 2013 10:03

A nie myslales o tym zeby polozyc siatke trawnikowa z takim drobnym oczkiem?
Jan77
 
Posty: 142
Rejestracja: Wtorek, 31 Styczeń 2012 14:27

Re: Pułapka na nornice

Postprzez garzew2 » Środa, 19 Czerwiec 2013 14:12

Tyle że to się wiąże z koniecznością całkowitego zlikwidowania trawnika i zakładanie nowej trawy. Też rozważałem taki scenariusz tylko nie wiem czy taka siatka będzie skuteczna na takie małe gryzonie jak nornice czy myszy?
garzew2
 
Posty: 105
Rejestracja: Środa, 12 Wrzesień 2012 12:42

Re: Pułapka na nornice

Postprzez sputnik » Czwartek, 20 Czerwiec 2013 7:03

Słyszałem, że siatka plastikowa nie zatrzyma nornicy, bo bez problemu ją przegryzie. Podobno siatka metalowa z małym oczkiem jest skuteczna.
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: Pułapka na nornice

Postprzez Jan77 » Czwartek, 20 Czerwiec 2013 8:10

sputnik dobrze pisze, taka metalowa jest najlepsza, a jesli szkoda ci ogrodka to mozna połozyc poprzeczną siatkę
Jan77
 
Posty: 142
Rejestracja: Wtorek, 31 Styczeń 2012 14:27

Re: Pułapka na nornice

Postprzez mokwam » Czwartek, 20 Czerwiec 2013 22:48

Nie ma lepszego sposobu na nornice jak karbid...
Wystarczy dostać się do tunelu - wsypać trochę karbidu - zasypać ziemią (tylko tak żeby nie uwięzić karbidu a tunel aby pozostał drożny) - ten w połączeniu z wilgocią (wodą) uwolni acetylen, który posiada ostry "czosnkowy" zapach i ma działanie narkotyczne - a niestety a raczej stety nornice nie znoszą ani jednego ani drugiego.
Acetylen jak każdy gaz uwalniając się z karbidu będzie pod pewnym ciśnieniem więc, jest pewne, że rozejdzie się po całym tunelu - i tym oto sposobem nornice mamy z głowy.....

PS. Osobiście nie radzę palić przy zabawie z karbidem i wodą - powstały z tych dwóch składników acetylen jest wyjątkowo łatwopalny a płomień ma wyjątkowo wysoką temperaturę (zresztą chyba każdy wie, że acetylen w połączeniu z tlenem jest stosowany do spawania, lutowania i cięcia metalu).

Pozdrawiam,
mokwam
 
Posty: 73
Rejestracja: Niedziela, 07 Październik 2012 10:54
Miejscowość: Zator


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany