dziobanie jaj u bażantów

Tutaj można umieszczać swoje wszelkie wywody, opowiadania wątpliwości dotyczące systematyki bażantów. Porozmawiamy też który gatunek i dlaczego jest lepszy a drugi gorszy

dziobanie jaj u bażantów

Postprzez jacob » Piątek, 07 Czerwiec 2013 7:45

Witajcie, zauważyłem, że moje bażanty srebrzyste zaczęły dziobać jaja, zanim je zdążę znaleźć i odłożyć...co może być tego przyczyną? I czy można jakoś temu zapobiec? pozdrawiam
jacob
 
Posty: 37
Rejestracja: Piątek, 13 Styczeń 2012 15:11

Re: dziobanie jaj u bażantów

Postprzez sputnik » Wtorek, 11 Czerwiec 2013 7:30

Wyjściem jest inna dieta lub sztuczne jaja - ptaki się nauczą, że dziobanie do niczego nie prowadzi i powinny się tego oduczyć z czasem.
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: dziobanie jaj u bażantów

Postprzez Jan77 » Środa, 12 Czerwiec 2013 10:43

Popieram jacoba tez miałem ten problem rok temu, kupiłem sztuczne jaja i juz nie rozdziabywały jaj
Jan77
 
Posty: 142
Rejestracja: Wtorek, 31 Styczeń 2012 14:27

Re: dziobanie jaj u bażantów

Postprzez Pio45 » Czwartek, 13 Czerwiec 2013 8:46

Nie wiem jaka jest przyczyna, gdzies czyatałem ze to podobno nawyk i przede wszystkim jaja rozdziobuja koguty. Najlepszy sposób to faktycznie jaja sztuczne . Jak ptaki zobacza ze rozdziobywanie nic nie daje to przestana to robic poprostu
Pio45
 
Posty: 205
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:57

Re: dziobanie jaj u bażantów

Postprzez jacob » Poniedziałek, 17 Czerwiec 2013 9:30

Ciekawy sposób nie powiem ;) Spróbuję na pewno!
jacob
 
Posty: 37
Rejestracja: Piątek, 13 Styczeń 2012 15:11

Re: dziobanie jaj u bażantów

Postprzez Jan77 » Poniedziałek, 17 Czerwiec 2013 11:13

Powiem ci ze na pewno będziesz zadowolony, sposób prosty i skuteczny, a takie jajka to bardzo tanio kupic mozna
Jan77
 
Posty: 142
Rejestracja: Wtorek, 31 Styczeń 2012 14:27

Re: dziobanie jaj u bażantów

Postprzez mokwam » Czwartek, 20 Czerwiec 2013 23:43

Rozdzibywanie jaj jako nawyk bażanta - pierwsze miejsce w bredniach na tym forum....

Czy żaden z Was nie pomyślał, że bażantom rozdzibującym jaja po prostu brakuje wapnia (jednego z podstawowych minerałów)????

Skorupa jajka jest idelanym źródłem wapnia, a bażant to jednak prosty umysł i dla niego wpiewr liczy się przeżycie a dopiero potem rozmnażanie, więc jak nie ma innego źródła wapnia to zniszczy nawet swoje jaja aby go zdobyć.

Sytuacja prawie identyczna jak wydziobywanie sobie piór przez bażanty gdyż pióra zawierają duże ilości białka i keratyny....

Tylko karma odpowiednio zbilansowana w składniki odżywcze oraz wszystkie niezbędne minerały, a nie jaja podkładowe jako sposób na rozwiązanie problemu.

PS. Jednym z niewielu gatunków ptaków powszechnie hodowanych, u których samce niszczą jaja są przepiórki. Podyktowane jest to niezwykłym popędem samców, które niszczą jajka aby samica nie zaczęła ich wysiadywać i tym samym uniemożliwiła samcowi kopulację....

Pozdrawiam,
mokwam
 
Posty: 74
Rejestracja: Niedziela, 07 Październik 2012 10:54
Miejscowość: Zator

Re: dziobanie jaj u bażantów

Postprzez jacob » Piątek, 21 Czerwiec 2013 8:10

I mokwam wyjaśnił :) Dzięki, widać, że masz bardzo dużą wiedzę i że siedzisz w temacie :)
jacob
 
Posty: 37
Rejestracja: Piątek, 13 Styczeń 2012 15:11

Re: dziobanie jaj u bażantów

Postprzez garzew2 » Piątek, 21 Czerwiec 2013 9:28

Kiedyś to nawet się rzucało skorupki po jajkach do zjedzenia kurom czy innemu drobiu. Mój tata tak zawsze robił i mimo że jadły skorupki to nigdy nie ruszały własnych jaj. Chyba będę musiał wrócić do tej metody.
garzew2
 
Posty: 105
Rejestracja: Środa, 12 Wrzesień 2012 12:42

Re: dziobanie jaj u bażantów

Postprzez rafipaw » Niedziela, 23 Czerwiec 2013 19:54

co zrobic z upierdliwą sasiadkom ktorej przeszkadzajom pawie
rafipaw
 
Posty: 3
Rejestracja: Sobota, 22 Czerwiec 2013 17:47

Re: dziobanie jaj u bażantów

Postprzez Jan77 » Poniedziałek, 24 Czerwiec 2013 12:05

Niestety na upierdliwość ludzi nie ma sposobu (chyba ze psem pogonisz - zart :D ), ale w jaki sposób jej przeszkadzaja?
Jan77
 
Posty: 142
Rejestracja: Wtorek, 31 Styczeń 2012 14:27

Re: dziobanie jaj u bażantów

Postprzez Paula87 » Wtorek, 25 Czerwiec 2013 7:59

Mysle ze robienie sobie na zlosc nic nie pomoze. Nie rozumiem jak moga jej przeszkadzac ale moze po prostu ogranicz jej mozliwosc kontaktu z ptakami, osłon woliere czy jak
Paula87
 
Posty: 54
Rejestracja: Piątek, 13 Styczeń 2012 22:19

Re: dziobanie jaj u bażantów

Postprzez stasiu77 » Piątek, 26 Lipiec 2019 13:25

Mnie się wydaję że nie chodzi o to że ona je widzi i osłonięcie nic niestety nie da, ale o hałas jaki one robią. WIem jakie odgłosy głośne pawie potrafią emitować i to na pewno jej o to chodzi. Szczerze to sąsiadka nie ma prawa nic Ci zrobić masz prawo do hodowania i nie musisz mieć żadnych pozwoleń. Ale u mnie dalsza sąsiadka musiała zlikwidować wolierę z dwoma kurkami włoskimi i kogucikiem bo sąsiadowi przeszkadzał ich hałas... kilka mandatów sprawy w sądzie i niestety odpuścili ile przecież można...
stasiu77
 
Posty: 116
Rejestracja: Środa, 02 Marzec 2016 11:43


Wróć do Systematyka bażantów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany