ogony

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

ogony

Postprzez marlutki » Czwartek, 23 Maj 2013 21:34

mam problem,kogut połamał pióra ogonowe.czy mam usunąć-wyrwać stare połamane żeby odrosłe nowe?
marlutki
 
Posty: 9
Rejestracja: Niedziela, 18 Marzec 2012 19:11

Re: ogony

Postprzez mokwam » Czwartek, 23 Maj 2013 22:53

A po co chcesz wyrywać biedakowi te pozostałości piór?
Jak bażanty zaczną się "pierzyć" (znaczy zmieniać upierzenie) to ogon sam mu odrośnie - na dobrą sprawę to nie bardzo jest się z czego cieszyć, bo na wiosnę jak zaczną się toki to znowu go sobie na kurach połamie :lol:

Pozdrawiam,
mokwam
 
Posty: 73
Rejestracja: Niedziela, 07 Październik 2012 10:54
Miejscowość: Zator

Re: ogony

Postprzez Pio45 » Piątek, 24 Maj 2013 11:37

Zgzadzam sie z mokwam, ze to nie ma sensu, tylko narobisz mu stresu a sobie kłopotu
Pio45
 
Posty: 205
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:57

Re: ogony

Postprzez garzew2 » Poniedziałek, 27 Maj 2013 12:53

A nie lepiej te pióra chociaż podocinać aby nie musiał chodzić z takimi połamanymi piórami? Wtedy dopóki się ponownie nie opierzy to te pióra przynajmniej nie będą mu przeszkadzały w poruszaniu się.
garzew2
 
Posty: 105
Rejestracja: Środa, 12 Wrzesień 2012 12:42

Re: ogony

Postprzez didia12 » Wtorek, 28 Maj 2013 13:19

Według mnie to najlepiej nie robić nic w przypadku złamanych piór. One same powypadają, w miarę jak ptaki będą sobie chodzić czy latać. A swoim bażantom zaoszczędzisz stresów.
didia12
 
Posty: 54
Rejestracja: Środa, 17 Październik 2012 7:13

Re: ogony

Postprzez 4aqua3 » Poniedziałek, 03 Czerwiec 2013 20:03

w zeszłym roku mój kogut srebrzysty też miał połamane pióra na ogonie. Zdecydowałem się mu powyrywać te kikuty, dzięki czemu ogon kiśćca był piękny przed końcem lata. Pamiętajmy, że w naturze czasem zdarza się, że lisowi, czy innemu drapieżnikowi zostaje ogon bażanta w pysku podczas nieudanego polowania.
4aqua3
 
Posty: 47
Obrazki: 0
Rejestracja: Sobota, 23 Kwiecień 2011 22:00
Miejscowość: Kłodzino/Przelewice/Stargard

Re: ogony

Postprzez zigi69 » Wtorek, 04 Czerwiec 2013 8:34

W wolierach niezbyt dużych w których mimo wszystko jest sporo bażantów a woliera nie jest gęsto zarośnięta normalnym jest że koguty łamią pióra w ogonie. Powodem jest płoszenie się bażantów i wtedy najczęściej dochodzi do złamań. Wyrwanie zbyt dużo nie da ponieważ w przyszłości kogut prawdopodobnie znowu połamie pióra. No i oszczędzenia niepotrzebnego stresu dla koguta. Pozdrawiam DB.
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany