mały inkubator do celów edukacyjnych

Wszystko to co niezbędne jest do hodowli bażantów. Porady i sugestie na temat budowy wolier, pomiesczeń odchowalnikowych, itp. Pytania jak zrobić, jak zorganizować itp...

mały inkubator do celów edukacyjnych

Postprzez zbyniu78 » Poniedziałek, 29 Kwiecień 2013 12:34

Witajcie,

jakiś czas temu pomogliście mi wybrać wybrać owoskop do zajęć, które prowadzę.
Kod: Zaznacz wszystko
http://forum.bazanty.pl/owoskop-do-celow-edukacyjnych-t3873.html


Teraz udało mi się nakręcić dyrektora na inkubator. Mam budżet 1000 zł brutto, czy możecie coś doradzić? Ważne, żeby był to automat, bo nie będę miał możliwości codziennej kontroli i obracania jaj.
zbyniu78
 
Posty: 107
Rejestracja: Środa, 08 Luty 2012 7:59

Re: mały inkubator do celów edukacyjnych

Postprzez mokwam » Poniedziałek, 29 Kwiecień 2013 22:03

Jak masz tysiaka to bez problemu kupisz automat - zwłaszcza jeżeli ma to być do celów edukacyjnych (zakładam, że pojemność 56 jaj jest wystarczająca...).

Tutaj masz coś takiego:

Osobiście używam dokładnie takiego samego z tym, że w półautomacie lub ręcznie i jestem bardzo zadowolony.

Pozdrawiam,
mokwam
 
Posty: 73
Rejestracja: Niedziela, 07 Październik 2012 10:54
Miejscowość: Zator

Re: mały inkubator do celów edukacyjnych

Postprzez sputnik » Wtorek, 30 Kwiecień 2013 12:10

Towary sprzedawane na allegro bywają wątpliwej jakości... Myślę, też że 56 jaj do celów edukacyjnych jest o wiele zbyt dużą ilością, proponowałbym model na 7 jaj z brytyjskiej firmy BRINSEA.

Kod: Zaznacz wszystko
http://www.infermo.pl/i173-Inkubator-legowy-Mini-Advance-automatyczny-7.html


P.S. Mam z tej firmy inkubator na 20 jaj i na prawdę klasa wykonanie.
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: mały inkubator do celów edukacyjnych

Postprzez mokwam » Wtorek, 30 Kwiecień 2013 22:38

Link do allegro jest tylko przykładem i ma wskazywać konkretny model.
Wskazany przezmnie model jest czołowym inkubatorem polecanym przez wszystkie sklepy hodowlane,

A inkubator na 7 jaj to moim zdaniem lekko za mało nawet jak na cele edukacyjne - biorąc pod uwagę przecientną wylęgalność w sztucznych warunkach na poziomie 70 - 80%.

Pozdrawiam,
mokwam
 
Posty: 73
Rejestracja: Niedziela, 07 Październik 2012 10:54
Miejscowość: Zator

Re: mały inkubator do celów edukacyjnych

Postprzez zigi69 » Środa, 01 Maj 2013 16:41

W trące się, według mnie powinien to być inkubator w przezroczystą pokrywa żeby dzieciaki widziały co się dzieje w środku. Co do ilości jaj no kwestia tego kto się potem pisklakami zajmie.. Myślę że wypośrodkowanie ilości jaj jaką podali Koledzy będzie ok, nie ma co szaleć z produkcją masową ale też potem z 5 pisklakami może być trochę problemu jeśli chodzi o koszty utrzymania ze się tak wyrażę. Pozdrawiam
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: mały inkubator do celów edukacyjnych

Postprzez zbyniu78 » Środa, 08 Maj 2013 12:20

Koledzy! Pewnie każdy z was ma trochę racji. Muszę to przemyśleć. Na pewno ważna będzie przezroczysta obudowa, żeby można było można obserwować ewentualnie klucie itp. Pojemność nie musi być wielka myślę, że ok. 10-15 jaj.
zbyniu78
 
Posty: 107
Rejestracja: Środa, 08 Luty 2012 7:59

Re: mały inkubator do celów edukacyjnych

Postprzez zbyniu78 » Sobota, 01 Czerwiec 2013 7:36

Po dokładnej analizie wszystkich za i przeciw oraz przekonaniu mojej Pani dyrektor, udało mi się zamówić inkubator Brinsea MINI ADVANCE z pompą wilgoci. Jest to pełen automat, można obserwować lęgi, no i jest z Brinsea - mam od nich owoskop i jestem bardzo zadowolony, mam nadzieję, że z inkubatorem będzie podobnie. Wczoraj złożyłem zamówienie w sklepie z reklamy obok, zobaczymy kiedy przyjdzie. Dam wam znać jak wrażenie 8)
zbyniu78
 
Posty: 107
Rejestracja: Środa, 08 Luty 2012 7:59

Re: mały inkubator do celów edukacyjnych

Postprzez simon » Wtorek, 04 Czerwiec 2013 7:33

Jak możesz napisz jak z jakością wykonania oraz jak Ci lęgi wyszły, też bym chciał w przyszłości kupić jakiś niewielki a dobry automat dla moich papug.
simon
 
Posty: 45
Rejestracja: Wtorek, 20 Marzec 2012 8:05

Re: mały inkubator do celów edukacyjnych

Postprzez zbyniu78 » Czwartek, 06 Czerwiec 2013 7:38

Witajcie! Tak jak mówiłem wcześniej dam krótką relację z pierwszych wrażeń: zamówiony towar w piątek, otrzymałem już w poniedziałek. Inkubator był starannie zapakowany, instrukcja PL w środku, bardzo szybko wszystko złożyłem i uruchomiłem. Urządzenie wykonane jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, super wygląda, uczniom się bardzo podoba. Inkubator ma wiele fajnych opcji jak alarm temperatury czy opcja ustawienia żeby silnik przestał obracać jaj. Podłączyłem pompę i wszystko śmiga. Niedługo wkładam jajka, napiszę potem jak ze skutecznością. Pozdrawiam!
zbyniu78
 
Posty: 107
Rejestracja: Środa, 08 Luty 2012 7:59

Re: mały inkubator do celów edukacyjnych

Postprzez simon » Czwartek, 13 Czerwiec 2013 9:10

A można tam ustawić określony poziom wilgotności?
simon
 
Posty: 45
Rejestracja: Wtorek, 20 Marzec 2012 8:05

Re: mały inkubator do celów edukacyjnych

Postprzez zbyniu78 » Piątek, 14 Czerwiec 2013 11:49

simon napisał(a):A można tam ustawić określony poziom wilgotności?


No jasne, po to jest tam ta pompa wilgotności ;)
zbyniu78
 
Posty: 107
Rejestracja: Środa, 08 Luty 2012 7:59

Re: mały inkubator do celów edukacyjnych

Postprzez simon » Piątek, 28 Czerwiec 2013 7:50

Jak z lęgami? Wygodna jest obsługa?
simon
 
Posty: 45
Rejestracja: Wtorek, 20 Marzec 2012 8:05

Re: mały inkubator do celów edukacyjnych

Postprzez zbyniu78 » Sobota, 29 Czerwiec 2013 7:16

Miałem dzisiaj pisać właśnie :D Jestem bardzo zadowolony z tego inkubatora, skuteczność miałem 100% (7 na 7 jaj :)). Obsługa prosta, raz przeczytałem instrukcję i wszystko wiedziałem. Całość bardzo fajnie działa (pompa wilgotności i silnik do obracania jaj) i mi się super sprawdziło. Mogę szczerze polecić ten model, jaki chyba każde urządzenie firmy Brinsea. Pozdrawiam.
zbyniu78
 
Posty: 107
Rejestracja: Środa, 08 Luty 2012 7:59

Re: mały inkubator do celów edukacyjnych

Postprzez simon » Poniedziałek, 01 Lipiec 2013 7:47

OK, dzięki za pomoc :) Pomogłeś mi w podjęciu decyzji ;)
simon
 
Posty: 45
Rejestracja: Wtorek, 20 Marzec 2012 8:05


Wróć do Urządzenia hodowlane

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany