co dawać pisklakom

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

co dawać pisklakom

Postprzez janek » Wtorek, 16 Kwiecień 2013 13:46

Witam, mam takie pytanko - co dajecie swoim pisklakom jednodniowym? Woda i pasza też?
janek
 
Posty: 101
Rejestracja: Wtorek, 24 Styczeń 2012 15:32

Re: co dawać pisklakom

Postprzez Jan77 » Środa, 17 Kwiecień 2013 10:04

Tak woda, najlepiej cieplajsza, no i za pierwszym razem mozna podac zołtko ugotowane na twardo, kawałek slodkiego sera, troche ziaren kukurydzy czy pszenicy rozdrobnionej, po tygodniu posiekana zielenine marchew, mieszanki zbożowe
Jan77
 
Posty: 142
Rejestracja: Wtorek, 31 Styczeń 2012 14:27

Re: co dawać pisklakom

Postprzez dominikp64 » Środa, 17 Kwiecień 2013 13:13

A czy można takim małym pisklakom podawać przez pierwsze dni wodę np. z cukrem bo słyszałem o takim patencie lub np. jakimiś odżywkami?
dominikp64
 
Posty: 79
Rejestracja: Wtorek, 18 Wrzesień 2012 7:42

Re: co dawać pisklakom

Postprzez sputnik » Środa, 17 Kwiecień 2013 13:33

Ja daję swoim pisklaczkom przegotowaną wodę z cytryną - bakterie nie lubią roztworów zasadowych.
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: co dawać pisklakom

Postprzez mokwam » Piątek, 19 Kwiecień 2013 22:55

Ha, ha, ha....................
Woda z cytryną i co jeszcze??????
Czy na tym forum są hodowcy bażantów czy fani "Gwiezdnych Wojen"???

W sztucznej hodowli bażanta podaje się pisklakom paszę dla indyków (oczywiście nie mam nic przeciwko rozdrobnionemu jajku - ale tyko w pierwszych dwóch dniach)
Biologia bażanta jest praktycznie identyczna jak zwykłego indyka (odsyłam do fachowej literatury) i dlatego nie ma powodów karmić ich czym innym......

Ale oczywiście według uznania można podawć: złoto, kadzidło i mirrę - tyko obawiam się o efekty..... :o

Pozdrawiam,
mokwam
 
Posty: 73
Rejestracja: Niedziela, 07 Październik 2012 10:54
Miejscowość: Zator

Re: co dawać pisklakom

Postprzez Gregorek » Niedziela, 21 Kwiecień 2013 8:58

Zgadzam sie z mokwam, nie dajmy sie zwariowac!
Gregorek
 
Posty: 4
Rejestracja: Poniedziałek, 08 Kwiecień 2013 18:32

Re: co dawać pisklakom

Postprzez sputnik » Poniedziałek, 22 Kwiecień 2013 11:25

mokwam napisał(a):Ha, ha, ha....................
Woda z cytryną i co jeszcze??????
Czy na tym forum są hodowcy bażantów czy fani "Gwiezdnych Wojen"???

W sztucznej hodowli bażanta podaje się pisklakom paszę dla indyków (oczywiście nie mam nic przeciwko rozdrobnionemu jajku - ale tyko w pierwszych dwóch dniach)
Biologia bażanta jest praktycznie identyczna jak zwykłego indyka (odsyłam do fachowej literatury) i dlatego nie ma powodów karmić ich czym innym......

Ale oczywiście według uznania można podawć: złoto, kadzidło i mirrę - tyko obawiam się o efekty..... :o

Pozdrawiam,


Nie wiem co uważasz na fachową literaturę, tym bardziej jeżeli porównujesz indyki do bażantów, ja mam sprawdzoną wiedzę z pierwszej ręki, z profesjonalnej hodowli bażantów, nie jakiejś przydomowej...wodę z cytryną podaje się tylko za pierwszym razem i jest to jak najbardziej normalne, więc nie wprowadzaj innych użytkowników w błąd swoimi wywodami 8)
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: co dawać pisklakom

Postprzez mokwam » Wtorek, 23 Kwiecień 2013 8:22

sputnik,

Ty wiesz swoje (z opowieści jak mniemam...), ja bazuje na własnym doświadczeniu.
A tak dla jasności to ja nie napisałem, że bażant i indyk to takie same ptaki - napisałem, że biologia bażanta i indyka są praktycznie identyczne co jest faktem niezaprzeczalnym.

Pozdrawiam,
mokwam
 
Posty: 73
Rejestracja: Niedziela, 07 Październik 2012 10:54
Miejscowość: Zator

Re: co dawać pisklakom

Postprzez mokwam » Wtorek, 23 Kwiecień 2013 8:44

sputnik,

W załączniku masz jeszce zdjęcie przykładowej etykiety paszy dla bażantów/indyków.
90 % producentów produkuje dla tych dwóch ptaków dokładnie taką samą paszę.
Więc chyba nie wprowadzam nikogo w błąd na tym forum w przeciwieństwie do Ciebie (spójrz sobie na skład profesjonalnej paszy - kwas cytrynowy E330 - występuje w niej tylko jako konserwant....)

Pozdrawaiam,
Załączniki
1335695791_0419.jpg
1335695791_0419.jpg (103.55 KiB) Obejrzany 30786 razy
mokwam
 
Posty: 73
Rejestracja: Niedziela, 07 Październik 2012 10:54
Miejscowość: Zator

Re: co dawać pisklakom

Postprzez sputnik » Wtorek, 23 Kwiecień 2013 13:19

mokwam,

ja o wodzie, Ty o paszy. Mówiłem, że chodzi o wodę dla pisklaków jednodniowych, nie ma powodu robić zdjęć składu paszy :roll:

pozdrawiam
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: co dawać pisklakom

Postprzez mokwam » Wtorek, 23 Kwiecień 2013 16:27

Proponuję zamknąć temat skoro nie dotarło do Ciebie, że to zdjęcie miało Ci uświadomic podobieństwo biologiczne bażanta i indyka oraz optymalny skład pożywienia dla tych ptaków.

Powodzenia w żywieniu cytryną...
mokwam
 
Posty: 73
Rejestracja: Niedziela, 07 Październik 2012 10:54
Miejscowość: Zator

Re: co dawać pisklakom

Postprzez mario19974 » Czwartek, 25 Kwiecień 2013 8:07

Ja kupowałem 2-3 dniowe młode bażanty z bażantarni w Rypinie, jakoś nie miałem czasu na zabawę z inkubatorem i tam polecano mi dawać paszę dla indyków tylko dobrej firmy jak probio, provimi, których używają i w których był kokciodystatyk, bo to bardzo wrażliwe w pierwszych tygodniach pisklaki. No i wodę czystą ale o temperaturze pokojowej i codziennie wymienianą. I od 5 lat nigdy nie miałem z chowem kłopotu. Nigdy nie dawałem wody z cytryną czy cukru więc nie wypowiadam się na ten temat. Choć znając teraz te metody nigdy ich nie zastosuję, bo jakoś nie mam do nich przekonania. Polecam jak tylko pojawi się zielone jak krwawnik, pokrzywa, mlecz dawać im bardzo drobno posiekane, po 5 dniach od wyklucia. W 100% pierwsze co będą jadły to zielonkę a dopiero potem paszę. Ja drobno posiekane zielone dodatkowo mieszam z sproszkowanym ziołem kozieradki pospolitej.
I najważniejsza rzecz należy pamiętać o tym aby ptaki miało dużo miejsca i lampy z grzewczymi żarówkami aby miały się gdzie ogrzać i miały sucho. Wtedy 100% przeżywalność i piękne zdrowe ptaszki będą :D
mario19974
 
Posty: 25
Rejestracja: Wtorek, 30 Październik 2012 13:55

Re: co dawać pisklakom

Postprzez janusz586 » Niedziela, 14 Lipiec 2013 20:30

WITAM jestem początkującym hodowcą :)
Dzisiaj wykluło mi się pierwsze pisklę w mojej hodowli podłożyłem jajka bażanta pod gołębia pocztowego i ( ku mojemu zaskoczeniu dziś się wykluło ) zabrałem pisklę do domu włączyłem lampę w celu dogrzania. Ktoś poradzi na co mam uważać a o czym nie zapomnieć ? z góry dziękuję za odpowiedzi :)
janusz586
 
Posty: 4
Rejestracja: Niedziela, 14 Lipiec 2013 20:15

Re: co dawać pisklakom

Postprzez karola733 » Środa, 20 Styczeń 2016 15:48

Witam, ja przez pierwsze kilka dni pisklakom podaję zawsze gotowane jajka pokrojone bardzo drobno. Z czasem dodaję im do tego płatki owsiane (takie, które niektórzy jedzą z płatkami) :) Kurczaki rosną jak na drożdżach :) Polecam
karola733
 
Posty: 4
Rejestracja: Poniedziałek, 18 Styczeń 2016 10:13


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany